Szukaj
Pomagamy
Pomagamy
Fundacja Dzieciom

Strefa rodzica

Wszystkie artykuły

Drewniane zabawki

drewniane-01

Drewniane zabawki pamiętają jeszcze nasi dziadkowie, od lat dostarczają maluchom na całym świecie wiele radości.

A co w nich takiego szczególnego?

Przede wszystkim są bezpieczne dla naszych dzieci, ponieważ zostały wykonane z drewna, czyli naturalnych składników, które nie zagrażają zdrowiu dzieci.

Ponad to w przeciwieństwie do plastikowych zabawek czy tych wykonanych z materiału są bardzo trwałe i mogą służyć wielu pokoleniom.

Zabawki drewniane jak donoszą badania wspaniale wpływają na rozwój wyobraźni oraz zdolności manualnych naszych dzieci. Ponieważ są proste i naturalne pozwalają dzieciom za każdym razem wymyślać, to nowe zastosowanie danego klocka czy drewnianego elementu. Dodatkowo dzieci manipulując drewnianymi zabawkami rozwijają motorykę małą, a dzięki temu, że posiadają mało detali czy dodatkowych elementów pozwalają maluszkom w pełni skoncentrować się na samej zabawie, będąc tym samym znacznie bezpieczniejsze dla naszych dzieci.

Zabawy drewnianymi klockami czy puzzlami uczą logicznego myślenia oraz przestrzennej wyobraźni, ponieważ za każdym razem można stworzyć z nich coś nowego.

Co ważne dla rodziców, drewniane zabawki dość łatwo dają się umyć i nie posiadają wielu zakamarków, w których mógłby ukryć się brud, a jak dobrze wiemy taki klocek prędzej czy później znajdzie się buzi małego konstruktora.

Zabawki drewniane nie różnicują zabaw na typowo chłopięce czy dziewczęce, mogą się nimi bawić i synek i córeczka, co też jest dobrym rozwiązaniem, kiedy chcemy zachęcić do wspólnej zabawy rodzeństwo.

Jednak największą zaleta zabawek drewnianych, jakiej często nie posiadają, plastikowe czy interaktywne przedmioty, jest to, że bawiąc się nimi dziecko ma pełną dowolność i decyzyjność podczas swojej aktywności. One nie narzucają sposobu w jaki maluchy mają się nimi bawić, a pozwalają puścić wodze fantazji. Dodatkowo drewniane pojazdy, czy inne maszyny same nie jeżdżą, nie poruszają się przez naciśnięcie przycisku, tym samym stymulują dzieci do większej aktywności fizycznej, a nie tylko umysłowej.