Przejdź do treści
Laptop dla dzieci jako zabawka edukacyjna

Laptop dla dzieci jako zabawka edukacyjna

Dzieci biorą przykład z rodziców, dlatego kiedy dorośli spędzają dużo czasu przed ekranem laptopa, maluchy chętnie ich naśladują. Jednak pierwszy laptop dla dzieci nie powinien być taki jak ten przeznaczony dla dorosłych. Rozwiązaniem tego problemu może być laptop zabawka, który swoją budową przypomina prawdziwy komputer przenośny. To urządzenie proste w obsłudze, idealnie dostosowane do poziomu umiejętności manualnych i umysłowych małego dziecka. Jako zabawka edukacyjna rozwija dziecięce zmysły i kreatywne myślenie.

Funkcje interaktywnego laptopa dla dzieci

Laptop edukacyjny dla dzieci Smily Play nie jest urządzeniem tak skomplikowanym jak tradycyjny komputer. Maluch za jego pośrednictwem nie może połączyć się z Internetem i korzystać z popularnych aplikacji czy gier. W przypadku dzieci rocznych i w wieku przedszkolnym jest to niezaprzeczalna zaleta zabawki, psychologowie uważają bowiem, że po prawdziwe komputery dzieci powinny sięgać dopiero w wieku 7 lat.

Komputer to oczywiście wspaniałe urządzenie, jednak z dostępem do stron z nieodpowiednimi treściami, a także szybko uzależniające. Pierwszy laptop zabawka dla dzieci przypomina kształtem prawdziwy komputer, jednak składa się z praktycznych przycisków z wizerunkami zwierząt, literek czy cyferek, instrumentów i przedmiotów znanych dziecku z codziennego życia. Taki laptop dziecięcy należy do grona zabawek edukacyjnych, które uczą przez zabawę i oddziałują na dziecięce zmysły: słuch, wzrok, dotyk.

Zabawka wprowadza dziecko w świat dźwięków, kształtów, kolorów, uczy liter, cyfr czy zachęca do śpiewania piosenek. Uderzając w określone przyciski, maluch ćwiczy koordynację, ale też znakomicie się bawi i oswaja z językiem (również obcym). Na prostym wyświetlaczu pojawiają się światełka lub obrazki, a dziecko skupia na nich swoją uwagę.

Zalety laptopa edukacyjnego

Dzieci uczą się, bawiąc i obserwując otaczający ich świat. Wzorem dla nich są rodzice, dlatego maluchy często ich naśladują, zwłaszcza podczas zabawy. Laptop-zabawka – podobnie jak ten mamy lub taty – otwiera się, wydaje dźwięki, ma ekran i klawiaturę. Ponadto zachęca do naciskania, słuchania, powtarzania słów czy melodii. Dzięki niewielkim rozmiarom i lekkości może stać się towarzyszem podróży samochodem czy pociągiem, spacerów do parku lub na zakupy, może zająć dziecko w poczekalni u lekarza lub wtedy, kiedy rodzice potrzebują chwili dla siebie.

Jak wybrać laptop dla dzieci?

Laptop edukacyjny przeznaczony jest dla dzieci od 12 miesiąca życia, w związku z tym musi być wykonany z trwałych i bezpiecznych materiałów, zgodnych z normami Unii Europejskiej. Budowa laptopa do zabawy musi być wytrzymała, odporna na uderzenia, ponieważ dzieci chętnie noszą zabawki ze sobą, ale nie zawsze delikatnie się z nimi obchodzą. Wszelkie wystające elementy, na przykład pokrętła lub przyciski, muszą być zamocowane na stałe i mieć wielkość, która uniemożliwia włożenie ich do buzi i połknięcie. Zabawkowy laptop zasilany jest bateriami, które powinny być tak zamontowane, by dziecko nie mogło ich samodzielnie wyjąć.

Komentarze

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł:

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone *

Naciskając przycisk "Skomentuj" akceptujesz Regulamin serwisu.

Polecamy do przeczytania