Przejdź do treści
Na co zwracać uwagę, kupując prezent dla roczniaka na Dzień Dziecka?

Na co zwracać uwagę, kupując prezent dla roczniaka na Dzień Dziecka?

Dzień Dziecka to czas, kiedy rodzice chcą, by ich dzieci spędziły miło czas i otrzymały prezent, który będzie kolorowy, wesoły, a jednocześnie praktyczny. Szukając pomysłu na prezent dla roczniaka, warto pamiętać o tym, że zabawka ma nie tylko cieszyć, ale także rozwijać wiele umiejętności rocznego malucha.

Zabawki do kąpieli

Rodzice rocznych dzieci miewają problemy z kąpielą maluchów. Roczniaki potrafią krzyczeć, prężyć się i płakać podczas mycia główki. Dlatego Dzień Dziecka może być okazją do zmiany tych zachowań. Prezent dla 1-latka nie musi być bardzo skomplikowany, warto więc rozważyć zakup gumowych figurek zwierzątek czy łódki, która będzie kołysać się na powierzchni wody. Z takimi zabawkami każdy wieczór w kąpieli będzie mijał bez stresu i płaczu.

Zabawki na dobranoc

Gdy zastanawiamy się nad kupnem podarunku dla szkraba, który wieczorami kręci się w łóżeczku lub płacze, nie mogąc zasnąć przez długi czas, warto podarować mu przytulankę. Miś pluszowy albo maskotka, która wygrywa miłe melodie, może stać się świetnym kompanem podczas wieczornego przygotowywania się do snu. Dla dzieci w tym wieku maskotka staje się często najlepszym przyjacielem, który uspokaja i towarzyszy w zabawie.

Zabawki do piaskownicy i na podwórko

Ponieważ Dzień Dziecka obchodzony jest w czerwcu, pogoda jest już na tyle przyjemna, że dzieci dużo czasu spędzają na podwórku. Zabawa na świeżym powietrzu jest nie tylko wesoła i beztroska, ale także pozytywnie wpływa na rozwój dziecka: słońce motywuje organizm do produkcji witaminy D i serotoniny, a zabawa piaskiem – przesypywanie, stawianie babek, zbieranie kamyczków – poprawia koordynację całego ciała oraz wpływa na rozwój małych rączek. Ponadto pobyt na placu zabaw pozwala dziecku na poznawanie nowych kolegów i koleżanek. Świetnym pomysłem na prezent na Dzień Dziecka są więc wszelkie zabawki do piaskownicy: wiaderka, łopatki, grabki, ale też samochodziki czy figurki, które dziecko może zabrać ze sobą na spacer.

Klocki dla najmłodszych

Jaki prezent dla rocznego dziecka uchodzi za najbardziej uniwersalny? Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że popularne i dostępne w najróżniejszych wersjach klocki! Klocki drewniane, plastikowe czy pluszowe sprawiają, że maluch ćwiczy rączki, rozwija wyobraźnię przestrzenną oraz poprawia koordynację “ręka-oko”. Jest to idealny prezent na Dzień Dziecka dla dziewczynki, jak i dla chłopca, a klocków w domu nigdy nie jest za wiele.

Prezent dla roczniaka uczący mówić i śpiewać

Prezent dla roczniaka może też mówić i śpiewać. Codzienna zabawa, podczas której maluszek słyszy nowe wyrazy (czasami nawet w dwóch językach), poznaje literki i cyferki czy wsłuchuje się w dźwięki wydawane przez zwierzęta, bardzo intensywnie mobilizuje malucha do powtarzania. To rozwija słuch oraz mowę, a właśnie roczne dziecko bardzo takich kształcących zabaw potrzebuje. Do nauki mówienia służą wszystkie zabawki edukacyjne i muzyczne, dostępne w formie grających maskotek i figurek oraz mat muzycznych czy instrumentów.

Zabawki do samochodu, wózka i fotelika

Z ciekawym świata roczniakiem można swobodnie podróżować, chociaż nie da się ukryć, że roczne dzieci długo nie wysiedzą w jednym miejscu. Aby ułatwić sobie przemieszczanie się samochodem, wózkiem czy komunikacją miejską, warto podarować dziecku zabawki wiszące: maskotki, grzechotki i zawieszki, które grają czy śpiewają. Dzięki praktycznym uchwytom bez problemu zamontujemy je w wózku lub foteliku, więc nie zgubią się i będą zawsze pod ręką, kiedy maluch znudzi się podróżą.

Jeśli do tej pory Twoją głowę zaprzątało pytanie: co kupić na Dzień Dziecka rocznemu maluchowi?, mamy nadzieję, że rozwialiśmy wątpliwości!

Komentarze

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł:

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone *

Naciskając przycisk "Skomentuj" akceptujesz Regulamin serwisu.

Polecamy do przeczytania