Kiedy w rodzinie pojawia się dziecko, rodzice, dziadkowie i wujkowie głowią się nad prezentem dla malucha z okazji urodzin, świąt Bożego Narodzenia czy Dnia Dziecka. Zwykle maluch w wieku dwóch i trzech lat ma już swój pokój, a w nim całą kolekcję miśków, lalek czy klocków. Nie oznacza to jednak, że nie można znaleźć świetnego pomysłu na prezent dla 2- i 3-latka! Zatem jaki prezent na Dzień Dziecka sprezentować brzdącowi?
Na co zwrócić uwagę, kupując prezent dla dwulatka – chłopca i dziewczynki?
Jeśli zastanawiamy się, jaki prezent dla 2-letniej dziewczynki lub chłopca kupić na Dzień Dziecka, weźmy pod uwagę te zabawki, które wzmacniają zdolności manualne, ruchowe, rozwijają słuch muzyczny, uczą logicznego myślenia i rozwijają wyobraźnię. W pokoju dwulatka, chłopca czy dziewczynki, nie może zabraknąć sorterów, drewnianych puzzli czy prostych układanek.
Dziecko, które ukończyło drugi rok życia, jest kontaktowe, wesołe, ciekawe świata oraz na tyle samodzielne, że potrafi napić się z kubka, zjeść obiad, założyć spodenki czy umyć ręce. Ciągle jednak rozwija swoje umiejętności. Ponieważ dzieci powyżej 24 miesiąca życia chłoną wiedzę jak gąbka, prezent dla dwulatka na Dzień Dziecka powinien być edukacyjny. Świetnym rozwiązaniem może być chodzik lub jeździk. Zabawka tego typu będzie wzmacniać u dziecka chęć poznawania świata, ale także będzie rozwijała je fizycznie. Chodziki/jeździki Smily Play to sporych rozmiarów zabawki, które są wykonane z odpornego plastiku i wyposażone w funkcję mówienia, grania czy zadawania pytań. Dzięki nim dziecko może poruszać się po mieszkaniu razem z zabawką, towarzyszyć rodzicom i jednocześnie przyswajać wiedzę związaną z literkami, cyferkami i odgłosami zwierząt.
Dwuletnie maluchy bawią się ze swoimi rówieśnikami obydwu płci, nierzadko takimi samymi zabawkami. Zabawki idealne na prezent dla dwulatka są często uniwersalne, a ich wybór jest przeogromny. Miękkie misie i lale to niezwykle praktyczny prezent dla 2-letniej dziewczynki czy 2-letniego chłopca. Dzieci w tym wieku zabierają swoje ulubione maskotki na spacery, w podróż czy do przedszkola. Maskotki interaktywne, które uczą części ciała, śpiewają i opowiadają po polsku i angielsku, wzmocnią w maluchu chęć do ćwiczenia buzi, do powtarzania wyrazów oraz tworzenia zdań.
Na co zwracać uwagę, wybierając prezent dla trzylatka?
Najczęściej wybieranym prezentem dla trzylatka na Dzień Dziecka są zabawki edukacyjne, czyli takie, które uczą i bawią jednocześnie. Trzylatek niezwykle łaknie nowych doznań, codziennie nabywa kolejnych umiejętności i rozwija się nie tylko w przedszkolu, ale także w domu. Prezent dla 3-letniej dziewczynki i 3-letniego chłopca powinien rozwijać koordynację ruchową oraz zdolność logicznego myślenia, a zarazem musi być bardzo bezpieczny, wykonany z twardych materiałów, które nie pękają pod wpływem uderzenia ani nie dają się łatwo rozebrać na części. Trzylatek ma już bowiem sporo siły i wykazuje się ogromnym sprytem. Znakomitym prezentem dla trzylatka są wszelkie klocki konstrukcyjne, z których można układać zamki, domki, pojazdy czy farmy zwierząt. Znakomicie sprawdzą się także książeczki z obrazkami, jak również te interaktywne: z guziczkami, śpiewające i mówiące.
Dzieci w wieku 3 lat wyraźnie sięgają po zabawki skierowane pod kątem płci. Oczywiście nie oznacza to, że chłopiec nie będzie chciał bawić się lalkami, a dziewczynka samochodami, jednak wybory trzylatków bardzo często ukierunkowane są na konkretne rodzaje zabawek. Tablety, laptopy czy piloty to zabawki idealne na prezent dla 3-letniego chłopca. Urządzenia nie tylko przypominają ciekawe gadżety, ale mają także liczne funkcje edukacyjne – uczą naśladowania dźwięków (np. pojazdów lub zwierząt), literek, cyferek lub śpiewają piosenki. Lalka to od zawsze idealny prezent na Dzień Dziecka dla dziewczynki. Gumowe albo pluszowe, małe i imitujące prawdziwego bobasa laleczki dostępne są także z akcesoriami: ubraniami, butelkami do karmienia, wózkami czy nosidełkami. Każda mała dziewczynka będzie uradowana, mogąc naśladować swoją opiekuńczą mamę, która zawsze przyjdzie z pomocą.
Komentarze
Dodaj komentarz