Przejdź do treści
Co kupić na baby shower przyszłej mamie i jej dziecku?

Co kupić na baby shower przyszłej mamie i jej dziecku?

Baby shower to coraz popularniejsze w Polsce spotkanie związane ze zbliżającymi się narodzinami dziecka. Przyszła mama ma niepowtarzalną okazję, by spotkać się z przyjaciółkami i kuzynkami (uroczystość ta odbywa się zazwyczaj w „babskim gronie”), zanim przyjdzie rozwiązanie i będzie musiała poświęcić się swojemu maleństwu. Baby shower, inaczej bociankowe, jest więc przyjęciem, podczas którego przyszła mama i jej nienarodzone dziecko obdarowywani są drobnymi prezentami. Kto organizuje i co kupić na baby shower? Dowiesz się tego z niniejszego artykułu!

Kto organizuje baby shower?

Organizację baby shower można powierzyć profesjonalnej firmie, która udekoruje salę, przygotuje przekąski, kawę, wygodne miejsca do siedzenia. Taka usługa może być jednak kosztowna, dlatego wiele przyjęć organizowanych jest prywatnie, bardzo często w domu przyszłej mamy. Zadanie to można powierzyć przyjaciółce, przyszłej mamie chrzestnej czy babci, czyli tak naprawdę osobie, którą wyróżniają mniejsze lub większe zdolności organizacyjne i chciałaby wziąć na siebie taki obowiązek. Przyjęcie przygotować może także sama przyszła mama, o ile czuje się na siłach, gdyż bociankowe jest zazwyczaj organizowane pod sam koniec ciąży.

Co kupić, czyli jaki prezent na baby shower?

Nie bójmy się chodzić na baby shower do znajomych. To miłe spotkanie, które nie wymaga kupowania kosztownych prezentów – ani dla przyszłej matki, ani dla jej dziecka. Jednak gdy mamy pomysł na kosztowniejszy prezent, nic nie stoi na przeszkodzie, by zrzucić się na niego z innymi uczestniczkami spotkania.

Gdy jednak baby shower zbliża się wielkimi krokami, a ty nie masz pomysłu na prezent, nie panikuj. Pomysłów jest naprawdę sporo!

Prezent dla przyszłej mamy

  • Poduszka do spania i karmienia (tzw. „długi rogal”) pozwala przyjąć wygodną pozycję w nocy zmęczonej mamie. Pomaga także przystawić dziecko do piersi w odpowiedni sposób. Rogale dostępne są w wielu wzorach i kolorach, a ich cena jest uzależniona od wielkości, materiału i wypełnienia.
  • Młoda mama musi często wstawać w nocy, by nakarmić czy przewinąć niemowlaka. Nocne wędrówki ułatwi jej nocna lampka z przytłumionym światłem. Z czasem może też stać się lampką dziecięcą, bo maluchy lubią spać przy delikatnym oświetleniu, zwłaszcza te mające koszmary.
  • Album na zdjęcia lub ramka z gliną, w której można odcisnąć stópki i rączki dziecka to drobiazgi, które kosztują niewiele, ale pozwolą na zachowanie najpiękniejszych wspomnień związanych z narodzinami dziecka.
  • Noworodek zapełnia nawet 10 pieluszek dziennie. Jeśli jedna pieluszka kosztuje ok. 50 groszy, to łatwo policzyć, z jaką ulgą przyszła mama przyjmie zapasowe opakowania.

Prezent na baby shower dla dziecka

Baby shower to uroczystość mająca na celu świętowanie nie tylko wielkich zmian w życiu przyszłej mamy, ale także narodzin nowego członka rodziny. I chociaż bobas jest jeszcze niczego nieświadomy, jemu także można podarować prezent. Kolorowe śpioszki, spodenki, kombinezon, czapeczka czy inne elementy ubrania zawsze się przydadzą. Można też podarować tradycyjne niemowlęce zabawki, takie jak np. grzechotki, maskotki lub książeczki.

Każda przyszła mama ucieszy się też z maty edukacyjnej. Jest ona miękka i kolorowa, położone na niej dziecko może chwytać piszczące zabawki, poznawać rączkami nowe faktury i kształty. Z czasem staje się wygodnym miejscem na pierwsze próby podnoszenia główki czy pełzania. To jeden z najbardziej mobilizujących do zabawy i rozwijających produktów dla niemowląt.

Znakomitym pomysłem na prezent dla dziecka z okazji baby shower jest także jeździk w postaci pchacza. Chociaż nie będzie z niego korzystał niemowlak, przyda się w niedługiej przyszłości, podczas gdy pociecha będzie stawiała pierwsze kroki. To zabawka, która rozwija maluszka zarówno fizycznie, jak i umysłowo.

Komentarze

Dodaj komentarz
Kinia

jestem świeżo po baby shower, było super, dla siebie dostałam piżamkę i bransoletkę, a Maleństwo dostało kocyk z luna dream. rewelacyjny jakościowo, nie znałam wcześniej tej marki

Justyna

Może laktator albo niania? JA nie wyprawiałam ale to są przydatne rzeczy, może nie tanie, ale najbardziej znaczące. Sobie kupiłam laktator elektryczny truelife nutrio. Manualne są mniej pomocne.

Skomentuj artykuł:

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone *

Naciskając przycisk "Skomentuj" akceptujesz Regulamin serwisu.

Polecamy do przeczytania

Jak wzmocnić odporność dziecka?