Przejdź do treści
Jaki prezent na pępkowe dla taty, mamy i dziecka?

Jaki prezent na pępkowe dla taty, mamy i dziecka?

Jeszcze przed kilkoma laty zupełnie nie myślano o tym, jaki prezent na pępkowe kupić rodzicom i nowo narodzonemu dziecku. Wydarzenie kojarzyło się wielu z suto zakrapianym przyjęciem w męskim gronie, które urządzało się zaraz po narodzinach dziecka; ojciec opuszczał rodzinę i szedł świętować przyjście na świat potomka. Obecnie zmieniły się zwyczaje. Tatusiowie towarzyszą swoim partnerkom przy porodzie, zajmują się dzieckiem w szpitalu, często również pierwsze dni po narodzinach malucha spędzają w domu. Dlatego pępkowe to przeważnie spotkanie w gronie rodzinnym lub wśród przyjaciół, często w domowym zaciszu. Z tej okazji warto wziąć prezenty dla rodziców oraz maluszka.

Jaki prezent na pępkowe dla taty?

  • Butelka dobrego alkoholu zawsze sprawdzi się jako prezent dla świeżo upieczonego taty (pod warunkiem, że potrafi on z niego rozsądnie korzystać!). W końcu opiekowanie się dzieckiem wymaga trzeźwości umysłu i bycia gotowym na wszelkie wyzwania.
  • Innym prezentem może być książka, która ułatwi świeżo upieczonemu tacie codzienne trudy wychowywania dziecka i podejmowanie słusznych decyzji. Miłośnikowi czytania warto wręczyć kartę podarunkową do księgarni.
  • Jeżeli młody ojciec jest kawoszem, świetnym wyborem będzie właśnie kawa. Banalne? Być może, jednak pamiętajmy, że poród to nie tylko stres dla mamy, ale również dla taty. Kawa postawi go na nogi!
  • Jeśli pępkowe odbywa się tuż po porodzie, warto podarować tacie też coś smacznego, a nawet przynieść mu… zapas obiadów na kolejne dni. Brzmi niedorzecznie? Nie, praktycznie! Zajęty dzieckiem tata i odpoczywająca po trudach porodu karmiąca mama naprawdę nie mają siły myśleć o przyrządzeniu wartościowych posiłków. Gotowe dania zapakowane w słoiki lub chociaż abonament w mlecznym barze niezwykle ucieszą młodych rodziców.

Co kupić na pępkowe mamie?

Kwiaty to najpiękniejszy prezent na pępkowe dla mamy. Przystrojony nimi dom na pewno będzie wspaniałą niespodzianką.

Mama karmiąca nie może spożywać alkoholu, a takie prezenty jak czekolada czy kawa czasami muszą poczekać nawet kilka miesięcy, zanim będą mogły zostać skonsumowane przez rodzicielkę. Chociaż karmienie piersią nie powinno wiązać się z eliminacją ulubionych przekąsek, nie każdy noworodek dobrze reaguje na spożywane przez mamą alergeny.

Możemy również podarować płytę z relaksującą muzyką, wygodną poduszkę ułatwiającą układanie dziecka lub  ulubione kosmetyki (najlepiej hipoalergiczne).

Rodzice – nie tylko mamy – ucieszą się także z praktycznych upominków, np. z zapasu pieluch czy ubranek dla malucha. Prezenty tego typu z pewnością podbudują domowy budżet młodych opiekunów.

Piękny prezent na pępkowe dla dziecka

Najmniejszym problemem, gdy chodzi o prezent na pępkowe, będzie kupienie czegoś dla dziecka. Chociaż minie sporo czasu zanim maluch zacznie świadomie bawić się zabawkami, można podarować mu maskotkę. Asortyment pluszaków obejmuje nie tylko tradycyjne misie, ale także takie, które grają kołysanki czy delikatnie szumią, sprzyjając łagodnemu oraz spokojnemu zasypianiu. Innym popularnym upominkiem, który skupi uwagę dziecka, jednocześnie go uspokajając, jest grzechotka i gryzak.

Jeśli natomiast posiadamy więcej gotówki, znakomitym podarkiem może okazać się karuzela nad łóżeczko, która należy do najpopularniejszych zabawek niemowlęcych.

Dowiedz się, co kupić na pępkowe

Jeśli nie wiesz co kupić na pępkowe, zawsze możesz zapytać samych zainteresowanych. Może potrzebują dla dziecka czegoś szczególnego, zbierają pieniądze na wózek lub łóżeczko albo marzą o wyjątkowej zabawce dla swojej pociechy? Drobna sugestia rodziców może pomóc w wyborze prezentu idealnego i urządzeniu przyjęcia pępkowego, które ucieszy zarówno tatę, jak i mamę.

Komentarze

Dodaj komentarz
Natalia

a ja uważam, że jak coś to srebrna grzechotka z dedykacją od jubilera. Pięknie dzwoni.

Nicki

Dobrze napisany artykuł. Urzekło mnie to, że jest w nim mowa o rozsądnym korzystaniu z alkoholu;
niby trywialne, a jednak warto to młodym tatusiom przypominać, że najbardziej potrzebna jest trzeźwość ich umysłu.
Dzięki za takie ujęcie tematu.

Skomentuj artykuł:

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone *

Naciskając przycisk "Skomentuj" akceptujesz Regulamin serwisu.

Polecamy do przeczytania