Przejdź do treści
Tablet dla dzieci – nowoczesna zabawka edukacyjna dla dzieci w różnym wieku

Tablet dla dzieci – nowoczesna zabawka edukacyjna dla dzieci w różnym wieku

Wręczenie małemu dziecku tabletu wydaje się mało rozsądne. Wpatrzony w ekran maluch może natrafić na nieodpowiednie dla niego treści albo tak bardzo być pochłonięty oglądaniem bajek, graniem lub przeglądaniem stron, że po pewnym czasie trudno będzie go od ekranu oderwać. A jednak na rynku są dostępne zabawki, takie jak tablet dla dziecka, które przypominają „dorosłą” elektronikę, ale są przeznaczone dla najmłodszych, nawet kilkumiesięcznych smyków. Czym jest tablet edukacyjny dla dzieci, dowiesz się z poniższego artykułu.

Edukacyjny tablet dla dzieci – funkcje

Tablet edukacyjny Smily Play to przede wszystkim zabawka interaktywna wyposażona w szereg funkcji, które mają pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Zamontowane w nim przyciski, suwaki, kolorowe lampki czy pokrętła uczą dzieci rozróżniania kształtów, kolorów, dźwięków wydawanych przez instrumenty lub zwierzęta, głoskowania, liter i cyferek. Niektóre modele tabletów mają nawet funkcję śpiewania i mówienia w dwóch językach.

Zabawa tabletem wiąże się z dotykaniem, rozpoznawaniem faktur, wybieraniem odpowiednich przycisków, słuchaniem melodii i komunikatów z głośniczka. W ten sposób zabawka edukacyjna wspomaga kreatywność dziecka, a także uczy samodzielności. Maluch uczy się, bawiąc, a to najskuteczniejszy sposób na przyswajanie wiedzy. Tablet edukacyjny nie jest połączony z Internetem, nie można więc oglądać na nim bajek lub filmów czy przeglądać stron, jest więc bezpieczny i idealnie dopasowany do potrzeb intelektualnych i fizycznych maluszka.

Tablet adekwatny do wieku dziecka

Psychologowie i pedagodzy sprzeczają się o to, w jakim wieku można pozwolić dziecku na korzystanie z tradycyjnego tabletu, by było to dla niego bezpieczne. Niektórzy przestrzegają, że nie wolno wręczać takiego urządzenia maluchowi poniżej 3 roku życia, inni przekonują, że lepiej poczekać nawet do 6 czy 7 roku życia. Jednak tablet dla dzieci, dostępny również w ofercie Smily Play, może trafić w rączki nawet sześciomiesięcznego malucha, ponieważ nie jest on szkodliwy dla nieprzystosowanych do płaskiego obrazu oczu dziecka i jego rozwijającego się dopiero mózgu (w przeciwieństwie do „dojrzałej” elektroniki).

Tablety edukacyjne mogą mieć bardzo proste funkcje i składać się z kilku zaledwie przycisków ze zwierzątkami lub literkami, ale też bywają zabawki bardziej skomplikowane, które uczą liter, głosek, a także rozpoznawania dźwięków, kolorów, kształtów, cyfr i instrumentów. Rodzice mogą więc uzależnić zakup zabawki od poziomu rozwoju dziecka, z czasem kupując bardziej rozbudowane wersje. Tabletem edukacyjnym chętnie bawią się nawet dzieci w wieku 3-4 lat.

Jaki tablet dla dziecka wybrać?

Tablet interaktywny dla dzieci jest zabawką przeznaczoną nawet dla kilkumiesięcznych maluchów, dlatego musi być trwały i bezpieczny. Podczas zakupu tabletu warto sprawdzić, czy został on wykonany z trwałego tworzywa bez ostrych kantów i rogów, czy został dopuszczony do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej i czy baterie, dzięki którym jest zasilany, są odpowiednio zabezpieczone przed wyjęciem. Oczywiście nie może on mieć niewielkich, ruchomych elementów, które dziecko może wyjąć i włożyć do buzi czy noska. Tablet dla dzieci może stać się kompanem w podróży samochodem lub na spacerze, dlatego powinien być także lekki i poręczny.

Komentarze

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł:

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone *

Naciskając przycisk "Skomentuj" akceptujesz Regulamin serwisu.

Polecamy do przeczytania

Jak nauczyć dziecko sikać do nocnika?