Przejdź do treści
Zabawa klockami – Rozwijamy wyobraźnię dziecka

Zabawa klockami – Rozwijamy wyobraźnię dziecka

Pierwsze urodziny dziecka to szczególny czas w życiu rodziców i malucha. Za tą magiczną granicą dziecko zdobędzie nowe umiejętności ruchowe, manualne, rozwinie się jego zdolność koncentracji, logicznego myślenia, czy bardziej precyzyjnego wykonywania różnych czynności. Jest to także czas, kiedy dziecko z zainteresowaniem będzie potrafiło zaangażować się w nieco dłuższą zabawę z rodzicami niż do tej pory. Doskonałym pomysłem takiej wspólnej aktywności jest zabawa klockami.

Dlaczego klocki?

Pomiędzy 12 a 14 miesiącem życia dziecku trudno jest się skupić na jednej wykonywanej czynności, bądź obserwacji jednego obiektu. Z czasem zmienia się to jednak, zwłaszcza pod wpływem wykonywania precyzyjnych czynności. Budowanie z klocków ma również duży wpływ na rozwój wyobraźni, ponieważ rosnąca sprawność ruchowa i nieustannie zaspakajana ciekawość świata, sprawiają, ze maluch w ramach zabawy rozwija swoje zdolności manualne i grafomotoryczne.

Jak bawić się klockami z dzieckiem?

Coraz precyzyjniejsze i bardziej świadome ruchy paluszków dziecka, sprawiają, że maluch uczy się trzymać w dłoni niewielkie przedmioty, wkładać je w inne i wyjmować, dopasowywać kształtami, kolorami, łączyć w większe grupy czy ustawiać  na sobie. Poprzez wykonywanie tych czynności rozwija się mała motoryka dziecka i kształtują się zdolności manualne, dzięki którym za chwilę dziecko będzie w stanie samodzielnie utrzymać w dłoni kredki, odpowiednio je naciskać i dzięki temu będzie mogło  rozpocząć swoją przygodę z rysowaniem.

Na co zwracać uwagę przy wyborze klocków.

Klocki dla rocznego dziecka powinny być duże, tak aby nie istniało ryzyko połknięcia małych elementów. Ważne, aby można było je łatwo ze sobą złączyć i rozdzielić, ponieważ maluch nie potrafi włożyć jeszcze tak dużo siły w spajanie ze sobą elementów układanki. Dobrze zadbać również o to, aby miały ciekawe kolory, które przypadną go gustu maluszkowi. W ofercie Silmy Play znajdziemy klocki z naklejkami w kształcie zwierzątek do samodzielnego przymocowania. Dzięki takiej personalizacji zabawka bez wątpienia znajdzie uznanie małych odkrywców.

Komentarze

Dodaj komentarz
Justyna Dzbik

Mój synek ma 13 mcy i uwiebia zabawy klockami i takimi typowymi do skladania, budowania, jak również takimi w różnych kształtach i rozmiarach 🙂

Ewelina Pikula

Córeczka bardzo lubi bawic sie klockami. Dzieci bawiac sie klockami wspomagaja swój rozwój

Magdalena Seweryn

klocki wspaniale rozwijają dziecko we wszystkich sferach rozwojowych

Ania Gondek

oj tak klocki to super zabawas a czym większe dziecko tym lepsze zabawy. Z synem budujemy już zamki a córka rozwala je z radością:)

Skomentuj artykuł:

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone *

Naciskając przycisk "Skomentuj" akceptujesz Regulamin serwisu.

Polecamy do przeczytania

Jaki instrument wybrać dla dziecka?