Szukaj
Pomagamy
Pomagamy
Fundacja Dzieciom

Strefa rodzica

Wszystkie artykuły

Zabawki, które ułatwią niemowlakowi zasypianie

zasypianie

Usypianie malucha nie zawsze jest proste – dla niektórych rodziców to prawdziwe wyzwanie. Poznaj zabawki, dzięki którym nasza pociecha wyciszy się i uspokoi przed snem, a do tego zyska bezcenne poczucie bezpieczeństwa, co pomoże w szybkim zaśnięciu.

Magiczne projektory

Projektory to interaktywne zabawki, które łączą w sobie wiele różnych funkcji – często są jednocześnie np. bezpiecznymi lampkami nocnymi. Najczęściej mamy do czynienia z połączeniem efektów dźwiękowych i świetlnych. Projektor odgrywa różne spokojne, wyciszające melodie bądź kojące odgłosy natury; te łagodne dźwięki pomagają ukołysać dziecko do snu. Kolejną funkcją jest wyświetlanie na suficie atrakcyjnych obrazków, które przyciągają wzrok malucha – skupia on na nich całą swoją uwagę i w efekcie szybciej zasypia. Doskonałym przykładem takiej zabawki są np. projektory grające Anek marki Smily Play: z sympatycznym misiem huśtającym się lekko na obłoku czy zabawnym rozgwieżdżonym niebem. Ich dodatkowym plusem jest możliwość regulacji głośności odtwarzanych dźwięków lub długości ich odtwarzania; w zestawie otrzymujemy też wygodnego pilota.

Lampki nocne dla najmłodszych

Kolejnym dobrym pomysłem, jeśli chcemy ułatwić niemowlakowi zasypianie, będą lampki nocne stworzone specjalnie z myślą o najmłodszych. Są one wykonane w takich technologiach, aby zapewnić dzieciom pełne bezpieczeństwo – nie ma możliwości, by się nimi poparzyć. Co więcej, część z nich ma np. formę przyjemnych zwierzaków, które można przytulać zasypiając. To doskonały sposób na oswojenie ciemności i zwiększenie poczucia bezpieczeństwa maluszka. Możemy też zdecydować się na zabawki łączące funkcje lampki i projektora, czy też lampki i pozytywki.

Wyciszające karuzele

Niektórym maluchom w zaśnięciu pomaga wpatrywanie się w popularne karuzele. Musimy jednak pamiętać, że karuzela, która ma wyciszyć i ukołysać do snu, nie powinna zawierać zbyt wielu stymulujących elementów. Wygrywane przez nią melodie muszą być spokojne, dość wolne i niezbyt głośne – sam ruch karuzeli również powinien być spokojny i miarowy.