Przejdź do treści
Zabawki, które ułatwią niemowlakowi zasypianie

Zabawki, które ułatwią niemowlakowi zasypianie

Usypianie malucha nie zawsze jest proste – dla niektórych rodziców to prawdziwe wyzwanie. Poznaj zabawki, dzięki którym nasza pociecha wyciszy się i uspokoi przed snem, a do tego zyska bezcenne poczucie bezpieczeństwa, co pomoże w szybkim zaśnięciu.

Magiczne projektory

Projektory to interaktywne zabawki, które łączą w sobie wiele różnych funkcji – często są jednocześnie np. bezpiecznymi lampkami nocnymi. Najczęściej mamy do czynienia z połączeniem efektów dźwiękowych i świetlnych. Projektor odgrywa różne spokojne, wyciszające melodie bądź kojące odgłosy natury; te łagodne dźwięki pomagają ukołysać dziecko do snu. Kolejną funkcją jest wyświetlanie na suficie atrakcyjnych obrazków, które przyciągają wzrok malucha – skupia on na nich całą swoją uwagę i w efekcie szybciej zasypia. Doskonałym przykładem takiej zabawki są np. projektory grające Anek marki Smily Play: z sympatycznym misiem huśtającym się lekko na obłoku czy zabawnym rozgwieżdżonym niebem. Ich dodatkowym plusem jest możliwość regulacji głośności odtwarzanych dźwięków lub długości ich odtwarzania; w zestawie otrzymujemy też wygodnego pilota.

Lampki nocne dla najmłodszych

Kolejnym dobrym pomysłem, jeśli chcemy ułatwić niemowlakowi zasypianie, będą lampki nocne stworzone specjalnie z myślą o najmłodszych. Są one wykonane w takich technologiach, aby zapewnić dzieciom pełne bezpieczeństwo – nie ma możliwości, by się nimi poparzyć. Co więcej, część z nich ma np. formę przyjemnych zwierzaków, które można przytulać zasypiając. To doskonały sposób na oswojenie ciemności i zwiększenie poczucia bezpieczeństwa maluszka. Możemy też zdecydować się na zabawki łączące funkcje lampki i projektora, czy też lampki i pozytywki.

Wyciszające karuzele

Niektórym maluchom w zaśnięciu pomaga wpatrywanie się w popularne karuzele. Musimy jednak pamiętać, że karuzela, która ma wyciszyć i ukołysać do snu, nie powinna zawierać zbyt wielu stymulujących elementów. Wygrywane przez nią melodie muszą być spokojne, dość wolne i niezbyt głośne – sam ruch karuzeli również powinien być spokojny i miarowy.

Komentarze

Dodaj komentarz
Magdalena Szewczykowska

Na szczęście moja córka pięknie zasypia po karmieniu. Ale w ciągu dnia uspokaja ją zabawka z pozytywką. Jeśli dodatkowo ja nucę tą samą melodię malutka jest bardzo zadowolona.

Ewelina Pikula

Moja córeczka zasypia pod koniec karmienia lecz w tle zawsze słychać pozytywke

Katarzyna Gabiga

Wyciszające karuzele to świetna sprawa, nie sądziłam, że potrawią tak uspokoić dziecko. Dodatkowo delikatne światełko w pokoju sprawia, że gdy przebudzimy się w nocy to możemy zernkąć na naszego szkraba „)

Anna Bier

Delikatne lampeczci i projektory to super sprawa, dzięki nim widzimy dziecko a światełko jest tak delikatne że nie przeszkadza maluszkowi. Polecam również jakąś pieluszke czy podusie malutką do spania. Moja córcia ma pieluszke, bez niej nie zaśnie. Daje jej poczucie bezpieczeństwa i nawet jak jest u babci wystarczy jej pieluszka i zasypia jak w domu. Pieluszek mamy kilka, łatwo ją wyprać także polecam �

Ania Gondek

My mamy karuelę Smily Play i mamy ustawioną jedną melodyjkę tylko do spania. Córka wie że jak leci ta pioseneczka to idziemy spać. Projetor super sprawa ale jak narazie dla strszego synka bo Mała jeszcze za mała. Dla mnie też jest wygoda bo w nocy nie trzeba włączać swiatła tylko światełko z karuzeli daje nam delikaną jasność i nie razi po zaspanaych oczkach

Magdalena Seweryn

Karuzelki są fantastyczne

Magdalena Seweryn

projektory znakomicie przykuwają uwage dziecka

Magdalena Seweryn

Delikatny dźwięk i lekkie światełka znakomicie koją dziecko do snu, dając poczucie bezpieczeństwa

Skomentuj artykuł:

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone *

Naciskając przycisk "Skomentuj" akceptujesz Regulamin serwisu.

Polecamy do przeczytania

Pobawmy się w dom i nauczmy się emocji.
Czego uczą dzieci gry zespołowe?