Przejdź do treści
Zabawki, które ułatwią niemowlakowi zasypianie

Zabawki, które ułatwią niemowlakowi zasypianie

Usypianie dziecka nie zawsze jest proste – dla niektórych rodziców to prawdziwe wyzwanie. Poznaj zabawki, dzięki którym nasza pociecha wyciszy się i uspokoi przed snem, a do tego zyska bezcenne poczucie bezpieczeństwa, co pomoże jej w szybkim zaśnięciu. Czym wyróżnia się karuzela, lampka czy projektor dla niemowlaka?

Magiczne projektory dla dzieci

Projektory dla dzieci to interaktywne zabawki, które łączą w sobie wiele różnych funkcji – często są jednocześnie np. bezpiecznymi lampkami nocnymi. Najczęściej mamy do czynienia z połączeniem efektów dźwiękowych i świetlnych. Projektor dla niemowlaka odgrywa różne spokojne, wyciszające melodie bądź kojące odgłosy natury; te łagodne dźwięki pomagają ukołysać dziecko do snu. Przykładem może być karuzela z projektorem wyświetlająca ruchome scenki przy akompaniamencie łagodnych dźwięków.

Kolejną ich funkcją jest wyświetlanie na suficie atrakcyjnych obrazków, które przyciągają wzrok malucha – skupia on na nich całą swoją uwagę i w efekcie szybciej zasypia. Doskonałym przykładem takiej grającej zabawki dla niemowlaka jest np. projektor Anek marki Smily Play z sympatycznym misiem huśtającym się lekko na obłoku czy zabawnym rozgwieżdżonym niebem. Jego dodatkowym plusem jest możliwość regulacji głośności odtwarzanych dźwięków lub długości ich odtwarzania; w zestawie otrzymujemy też wygodnego pilota.

Lampki nocne dla niemowlaka

Jeśli chcemy ułatwić niemowlakowi zasypianie, kolejnym dobrym pomysłem będą lampki nocne stworzone specjalnie z myślą o najmłodszych. Są one wykonane w takiej technologii, która uniemożliwia poparzenie się nimi, dzięki czemu zapewniają dzieciom pełne bezpieczeństwo. Co więcej, część z nich ma np. formę przyjemnych zwierzaków, które można przytulać, zasypiając. To doskonały sposób na oswojenie ciemności i zwiększenie poczucia bezpieczeństwa maluszka. Możemy też zdecydować się na zabawki łączące funkcje lampki i projektora czy też lampki i pozytywki.

Wyciszające karuzele nad łóżeczko

Niektórym maluchom w zaśnięciu pomaga wpatrywanie się w często wybierane przez rodziców karuzele. Musimy jednak pamiętać, że karuzela, która ma wyciszyć i ukołysać do snu, nie powinna zawierać zbyt wielu stymulujących elementów. Wygrywane przez nią melodie do snu dla dzieci muszą być spokojne, dość wolne i niezbyt głośne – sam ruch karuzeli również powinien być spokojny i miarowy.

Zabawki – stworzone po to, by umilić zasypianie – są niezwykle przydatne i niekiedy wystarczą, by pomóc maluszkowi odpłynąć w objęcia Morfeusza. Gdy jednak pozytywka lub projektor dla niemowlaka to za mało, konieczne jest znalezienie dodatkowego, innego sposobu na usypianie dziecka. Więcej na ten temat przeczytasz w tym artykule.

Komentarze

Dodaj komentarz
Magdalena Szewczykowska

Na szczęście moja córka pięknie zasypia po karmieniu. Ale w ciągu dnia uspokaja ją zabawka z pozytywką. Jeśli dodatkowo ja nucę tą samą melodię malutka jest bardzo zadowolona.

Ewelina Pikula

Moja córeczka zasypia pod koniec karmienia lecz w tle zawsze słychać pozytywke

Katarzyna Gabiga

Wyciszające karuzele to świetna sprawa, nie sądziłam, że potrawią tak uspokoić dziecko. Dodatkowo delikatne światełko w pokoju sprawia, że gdy przebudzimy się w nocy to możemy zernkąć na naszego szkraba „)

Anna Bier

Delikatne lampeczci i projektory to super sprawa, dzięki nim widzimy dziecko a światełko jest tak delikatne że nie przeszkadza maluszkowi. Polecam również jakąś pieluszke czy podusie malutką do spania. Moja córcia ma pieluszke, bez niej nie zaśnie. Daje jej poczucie bezpieczeństwa i nawet jak jest u babci wystarczy jej pieluszka i zasypia jak w domu. Pieluszek mamy kilka, łatwo ją wyprać także polecam �

Ania Gondek

My mamy karuelę Smily Play i mamy ustawioną jedną melodyjkę tylko do spania. Córka wie że jak leci ta pioseneczka to idziemy spać. Projetor super sprawa ale jak narazie dla strszego synka bo Mała jeszcze za mała. Dla mnie też jest wygoda bo w nocy nie trzeba włączać swiatła tylko światełko z karuzeli daje nam delikaną jasność i nie razi po zaspanaych oczkach

Magdalena Seweryn

Karuzelki są fantastyczne

Magdalena Seweryn

projektory znakomicie przykuwają uwage dziecka

Magdalena Seweryn

Delikatny dźwięk i lekkie światełka znakomicie koją dziecko do snu, dając poczucie bezpieczeństwa

Skomentuj artykuł:

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone *

Naciskając przycisk "Skomentuj" akceptujesz Regulamin serwisu.

Polecamy do przeczytania