Przejdź do treści
Drewniane zabawki dla dzieci

Drewniane zabawki dla dzieci

Drewniane zabawki dla dzieci pamiętają jeszcze nasi dziadkowie, od lat dostarczają maluchom na całym świecie wiele radości. Ich popularność nie maleje, a wręcz przeciwnie! Zabawki z drewna nie tylko bawią, ale również pozytywnie wpływają na rozwój małych smyków. W niniejszym artykule dowiesz się, dlaczego są tak chętnie wybierane.

Drewniane zabawki dla dzieci – zalety

Przede wszystkim są bezpieczne dla naszych dzieci, ponieważ zostały wykonane z drewna, czyli naturalnego tworzywa, które w żaden sposób nie zagraża zdrowiu. Są jednocześnie ekologiczne – więcej na ten temat dowiesz się w tym artykule.

Ponadto, w przeciwieństwie do plastikowych zabawek czy tych wykonanych z materiału, bardzo trwałe i mogą służyć wielu pokoleniom.

Drewniane zabawki dla dzieci, jak donoszą badania, wspaniale wpływają na rozwój wyobraźni oraz zdolności manualne naszych pociech. Ponieważ są proste i naturalne, maluszek przy każdej zabawie może wymyślać coraz to nowe zastosowanie dla danego klocka czy drewnianego elementu. Dodatkowo dzieci, manipulując drewnianymi zabawkami, rozwijają motorykę małą. Zabawki z drewna posiadają mało detali czy dodatkowych elementów, dlatego pozwalają maluszkom w pełni skoncentrować się na samej zabawie.

Zabawy drewnianymi klockami czy puzzlami uczą logicznego myślenia oraz przestrzennej wyobraźni, ponieważ za każdym razem można stworzyć z nich coś nowego.

Co ważne dla rodziców, drewniane zabawki dość łatwo dają się umyć i nie posiadają wielu zakamarków, w których mógłby ukryć się brud, a jak dobrze wiemy – taki klocek prędzej czy później znajdzie się buzi małego konstruktora.

Zabawki drewniane nie różnicują zabaw na typowo chłopięce czy dziewczęce. Może się nimi bawić zarówno synek, jak i córeczka, co też jest dobrym rozwiązaniem, kiedy chcemy zachęcić do wspólnej zabawy rodzeństwo.

Dodatkowo drewniane pojazdy czy inne maszyny same nie jeżdżą, nie poruszają się przez naciśnięcie specjalnego przycisku. Tym samym stymulują dzieci do większej aktywności fizycznej, a nie tylko umysłowej.

Jednak największą zaletą drewnianych zabawek dla dzieci, jakiej często nie posiadają plastikowe czy interaktywne przedmioty, jest to, że bawiąc się nimi, dziecko ma pełną dowolność i decyzyjność podczas swojej aktywności. One nie narzucają sposobu, w jaki maluchy mają się nimi bawić, pozwalają natomiast na puszczenie wodzy fantazji.

To dobry wybór!

Drewniane zabawki były i nadal są popularne – od wielu lat się to nie zmienia. Warto w nie inwestować, gdyż posłużą nie tylko naszym dzieciom, ale również wnukom. Są także bezpieczne dla zdrowia naszych pociech i wspierają ich rozwój. My również uwielbiamy zabawki drewniane, dlatego znajdziecie je również w ofercie Smily Play!

Komentarze

Dodaj komentarz
Katarzyna Gabiga

drewniane zabawki kojarza się nam z tylko z jednobarwnymi klockami. Jednak dzisiejsza oferta zabawek drewnianych jest tak ogromna, że każdy znajdzie coś pięknego dla swojego dziecka

Anna Bier

Kochamy drewniane zabawki. Pamiętam jak mój dziadek robił nam wózki, krzesełka, klocki. Wszystkie dzieci w rodzinie się na tych zabawkach wychowały bo były one niezniszczalne. Bardzo ważne jest też poczucie dla rodzica że podaje dziecku bezpieczną zabawkę, w przypadku zabawek drewnianych mamy właśnie takie poczucie. Dodatkowo zabawki te mają swój urok, naszym zdaniem są super!

Dobre są te zabawki. Bardzo drewniane.

Co masz

Dobra są te zabawki, pozdrawiam!

Zgadzam się.

Skomentuj artykuł:

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone *

Naciskając przycisk "Skomentuj" akceptujesz Regulamin serwisu.

Polecamy do przeczytania

Usprawnianie motoryki dużej u starszaka