Przejdź do treści
Przenośne krzesełko do karmienia – jakie wybrać?

Przenośne krzesełko do karmienia – jakie wybrać?

Krzesełko do karmienia to produkt, który znacznie ułatwia rodzicom opiekę nad dzieckiem. Kiedy maluch zaczyna jadać posiłki w postaci warzywnych zupek, owoców czy kaszek, musi mieć stabilne podparcie dla ciała oraz blat, na którym można ustawić miseczkę. Jednak gdy musimy wyjechać, nie zabierzemy ze sobą nieskładającego się, nieporęcznego mebla. Idealnym rozwiązaniem jest więc turystyczne krzesełko do karmienia. Jakie wybrać? Na co zwrócić szczególną uwagę? Jakie są jego zalety? To pytania, na które postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule.

Krzesełko do karmienia – kiedy trzeba kupić?

Przez pierwszych kilka miesięcy dziecko powinno żywić się jedynie mlekiem. Gdy jest karmione mlekiem matki, inne pokarmy należy wprowadzić nie wcześniej jak w 6 miesiącu życia szkraba. Gdy podajemy mu mleko modyfikowane, warzywne i owocowe papki można zacząć podawać nieco wcześniej – w 4 lub 5 miesiącu życia smyka.

Mając ok. 6 miesięcy, dziecko zaczyna siadać. To dobry moment na kupno klasycznego krzesełka do karmienia (wg preferencji – drewnianego lub plastikowego). Mebla używa się jedynie w domu, gdyż jest nieporęczne do przenoszenia, niekiedy także dosyć ciężkie. Jednak jeśli często podróżujemy (czy to do rodziny, pod namiot, czy do pensjonatu nad jeziorem), koniecznie musimy zaopatrzyć się w krzesełko turystyczne do karmienia. Przyda się ono także przy okazji wyjścia do restauracji czy wyjazdu na dłuższe wakacje.

Zalety krzesełka turystycznego dla dzieci

1. Największą zaletą lekkiego krzesełka składanego dla dzieci jest możliwość jego przenoszenia. Dziecko musi jeść co 3-4 godziny. Nie powinno jednak jeść „na kolanie”, gdyż jego postawa wciąż się kształtuje. Posiłki powinien więc spożywać w stabilnej pozycji, a taką zapewni mu krzesełko. Chociaż w wielu restauracjach dostępne są meble tego typu, zwykle jest to jeden, maksymalnie dwa egzemplarze, z których akurat może korzystać inny szkrab. Nie mamy też pewności, czy jest ono należycie czyszczone i dezynfekowane. Własne zawsze będzie czyste i należeć będzie tylko i wyłącznie do naszego dziecka.

2. Nowatorska budowa krzesełka turystycznego do karmienia pozwala na łatwe składanie i rozkładanie. Jest on także łatwy w czyszczeniu. Cechuje się niewielkimi rozmiarami i niezwykłą lekkością.

3. Chociaż został stworzony głównie z myślą o karmieniu dziecka poza domem, nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystywać go na co dzień. Sprawdzi się rewelacyjnie w momencie, gdy nieduża powierzchnia mieszkania utrudnia jego przechowywanie, a jego gabaryty nie pozwalają na swobodne poruszanie się po mieszkaniu.

4. Warto mieć model składany także wtedy, kiedy planujemy kolejne dzieci. Zanim nowi członkowie rodziny przyjdą na świat, krzesełko można schować chociażby w szafie. Nie zajmie ono dużo miejsca, więc przez okres oczekiwania na nowego użytkownika nie sprawi nam żadnych kłopotów.

5. Przenośne krzesełko do karmienia to też świetny pomysł na prezent dla przyszłych rodziców, ponieważ powinien znaleźć się w wyprawce każdego malucha.

6. Krzesełka do karmienia służą dzieciom także do zabawy. Brzdące mogą na nich również rysować, kolorować czy słuchać bajek.

Składane krzesełko do karmienia – jakie wybrać?

  • Krzesełko turystyczne do karmienia powinno zapewniać dziecku odpowiednie podparcie.
  • Musi być przede wszystkim bezpieczne. Powinniśmy więc zwracać uwagę na modele stabilne, posiadające regulowane pasy bezpieczeństwa, które zapobiegają wypadnięciu malucha z siedziska. Mebel musi być wykonany z trwałych, nie szkodzących zdrowiu materiałów.
  • Przenośne krzesełka nie muszą posiadać tacek. Warto jednak przemyśleć zakup takiego mebelka właśnie z blatem, najlepiej dającym się ściągać. Krzesełko będzie mogło wówczas służyć nie tylko do jedzenia posiłków, ale również do zabawy.
  • W utrzymaniu higienicznej czystości pomaga też tworzywo, do którego nie przywierają resztki jedzenia i które można z łatwością umyć pod bieżącą wodą.
  • Warto zwrócić uwagę na modele z regulacją wysokości. Dzięki temu nie będziemy musieli kupować nowego mebelka, gdy dziecko podrośnie.
  • Zwracaj uwagę nie tylko na wagę samego krzesełka, ale także na dopuszczalną przez producenta wagę dziecka.

Komentarze

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł:

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone *

Naciskając przycisk "Skomentuj" akceptujesz Regulamin serwisu.

Polecamy do przeczytania

Jak przygotować dziecko do szczepienia?