Przejdź do treści
Telefon zabawka dla dzieci – bezpieczny gadżet dla najmłodszych

Telefon zabawka dla dzieci – bezpieczny gadżet dla najmłodszych

Telefon zabawka dla dziecka to nie smartfon ani żadne inne urządzenie, które pozwala się maluchowi kontaktować z innymi. Telefony zabawkowe to proste urządzenia, które zaliczają się do kategorii zabawek interaktywnych i edukacyjnych; przeznaczone są nawet dla niemowląt. Zabawkowy telefon może sprawić dziecku wiele radości, ale posiada także funkcje, dzięki którym maluch poznaje świat i zwiększa swoje możliwości fizyczne oraz intelektualne.

Jak wygląda telefon do zabawy dla dzieci?

Telefonów edukacyjnych dla dzieci jest na rynku wiele, a ich wygląd i funkcje dostosowane są do potrzeb i umiejętności małych dzieci. Telefon zabawka dla niemowlaka jest sporych rozmiarów i posiada zaledwie kilka wystających i wyraźnych guziczków. Maluch ma za zadanie trafić paluszkiem w guziczek. Jest to dla niego na początku trudne, ale świetnie rozwija koordynację ręka-oko. Ćwiczenie to z czasem pozwoli niemowlakowi na branie do rączek coraz mniejszych przedmiotów, jednak póki to nie nastąpi, zabawka sprawi mu wiele radości. Wciśnięcie klawisza powoduje, że telefon wydaje dźwięki: gra, mówi, śpiewa, nagradza dziecko oklaskami i motywuje do kontynuowania tej świetnej zabawy! Proste modele telefonów-zabawek dla dzieci mają także lusterka i światełka, które przyciągają wzrok malucha, a także mogą pełnić funkcję niezbędnego podczas ząbkowania gryzaka.

Telefon zabawkowy w postaci grzechotki i przywieszki posiada podobne funkcje, dodatkowo można zabrać go na spacer, w podróż czy do przychodni. Kiedy dziecko się nudzi, może zacząć zabawę swoim ukochanym telefonem!

Telefon zabawka dla dziecka a poznawanie cyferek

Na tradycyjnym telefonie są umieszczone cyfry od 0 do 9. Na tym dla dzieci – zwłaszcza tych najmłodszych – zwykle jest ich mniej, ale to wystarczy, by maluch z czasem zaczął odróżniać cyferki. Liczenie do trzech czy pięciu to umiejętność, którą może opanować każdy początkujący przedszkolak, a nauka cyfr w tym wieku zaowocuje w przyszłości. Małe dzieci uczą się bowiem błyskawicznie, a wiedzę chłoną najlepiej właśnie podczas zabawy. Kiedy przyjdzie im się uczyć więcej i częściej w murach szkoły, nie będą kojarzyły edukacji z przykrym obowiązkiem, ale właśnie z zabawą.

Zabawkowy telefon z funkcjami jak prawdziwy

Nie można z niego dzwonić, ale idealnie nadaje się do zabawy – no i wygląda jak prawdziwy! Ma ikonki wysyłania wiadomości, dzwonienia, robienia zdjęcia, czyli przypomina telefon, z jakiego korzystają mama i tata. A dzieci właśnie rodziców naśladują najchętniej i chcą robić dokładnie to, co oni. Telefon zabawkowy ma jednak funkcje edukacyjne: może mówić w dwóch językach (po polsku i po angielsku), uczy nazw zwierzątek, liczenia, poznaje też razem z dzieckiem kolory. Taka multimedialna zabawka odwróci uwagę pociechy od prawdziwego, źle wpływającego na młody mózg i często niezwykle drogiego gadżetu dla dorosłych i zapewni mu zajęcie na długi czas.

Jak widać, nie trzeba obawiać się telefonów w rękach dzieci. Ważne tylko, by wybrać te właściwe, czyli takie, które są bezpieczne, wykonane z trwałych i nietoksycznych materiałów, a ich poziom zaawansowania pozwala dzieciom na swobodną zabawę i rozwój fizyczny oraz intelektualny. Rodzicom zaś zapewnia spokój i pozbawia troski o własne kosztowne sprzęty.

Komentarze

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł:

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone *

Naciskając przycisk "Skomentuj" akceptujesz Regulamin serwisu.

Polecamy do przeczytania

Czym zastąpić cukier w diecie dziecka?