Przejdź do treści
Wózki dla lalek jak prawdziwe, z wikliny czy drewniane? Jakie wybrać?

Wózki dla lalek jak prawdziwe, z wikliny czy drewniane? Jakie wybrać?

Wózki dla lalek jak prawdziwe, a może wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno lub wiklina? Maluchy uwielbiają wózki – z ich pomocą mogą naśladować mamę i zabrać kochanego misia lub lalę na spacer. Akcesorium to może także pomóc w nauce chodzenia. Nowoczesne wózki dla dzieci są nie tylko przepiękne, ale mają także ciekawe funkcje. Tak duży wybór sprawia jednak, że rodzice często nie wiedzą, który wózek dla lalek wybrać dla swojej pociechy. Postaramy się pomóc w tym dylemacie.

Mały czy duży wózek dla lalek?

Wózek głęboki lub spacerowy dla lalek musi być przede wszystkim dopasowany do wieku i wzrostu dziecka. Najmniejsze nadają się dla dzieci w wieku od jednego do dwóch lat. Z kolei wózki dla lalek jak prawdziwe są większe i będą odpowiednie dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Szkrab musi mieć siłę, by wózek pchać, skręcać nim czy go podnosić.

Jeśli wózek ma służyć do nauki chodzenia, powinien być stabilny. Kiedy zaś brzdąc pragnie zabierać akcesorium na zakupy z mamą, ale szybko nudzi go jego pchanie, lepiej będzie wybrać lekką spacerówkę-parasolkę, którą można złożyć do mniejszych rozmiarów.

Jaki wózek dla lalek? Podział ze względu na materiał

  • Wózki wiklinowe to lekkie, niewielkie akcesoria idealne do zabawy w domu. Są stylizowane na stare wózki w stylu retro. Nie ma wśród nich do wyboru spacerówek, dostępne są jedynie głębokie, z ozdobną gondolą z budką. W takim wózku dziecko może wozić lalki i maskotki.
  • Wózki drewniane nadają się do zabawy zarówno w domu, jak i na podwórku – pod warunkiem, że jest sucho. Zwykle mają formę pchacza i skutecznie pomagają w nauce chodzenia: są stabilne, dosyć ciężkie i wyposażone w długi uchwyt. W wózku drewnianym dzieci wożą nie tylko lalki, ale także klocki lub figurki.
  • Wózki dla lalek jak prawdziwe do złudzenia przypominają współczesne modele wózków dla dorosłych i można się nimi bawić nie tylko w domu, ale również w ogródku, na placu zabaw czy w parku. Rodzice mają do wyboru liczne modele, wśród nich znajdują się wózki głębokie i spacerowe. Dodatkowo wyposażone są w szereg akcesoriów: torby do noszenia, kolorowe budki, kosze na zakupy, pasy bezpieczeństwa. Takie wózki mogą posiadać również regulowane uchwyty i duże, wykończone plastikiem i gumą, koła. Wózki dla lalek jak prawdziwe mają duże wymiary, ale mogą się składać, dzięki czemu łatwo je przewozić np. w samochodzie.

Bezpieczny wózek dla lalek

Niezależnie od tego, czy rodzice zdecydują się na wybór wózka-gondoli, czy spacerówki dla lalek, akcesorium powinno być przede wszystkim bezpieczne. Nie może mieć ostrych, wystających elementów, a materiały, z których zostało wykonane, powinny być opatrzone atestem. Nie tylko dla bezpieczeństwa dzieci, ale także domowych podłóg, kółka w wózku powinny być stworzone z PVC lub gumy – surowce te nie rysują parkietów, są również ciche i trwałe.

Duży wózek dla lalek może zachęcić dziecko do wożenia w nim rówieśników czy rodzeństwa, co może skończyć się wywrotką i guzami, dlatego zabawa powinna odbywać się pod okiem rodziców. Wózki dla lalek, nawet te, które wyglądają jak prawdziwe, nie służą do wożenia dzieci.

Komentarze

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł:

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone *

Naciskając przycisk "Skomentuj" akceptujesz Regulamin serwisu.

Polecamy do przeczytania

Usprawnianie motoryki dużej u starszaka