Pierwsze urodziny dziecka to szczególny czas w życiu zarówno rodziców, jak i samego malucha. Za tą magiczną granicą wiekową brzdąc zdobędzie nowe umiejętności ruchowe, manualne, rozwinie się jego zdolność koncentracji, logicznego myślenia czy bardziej precyzyjnego wykonywania różnych czynności. Jest to także czas, kiedy dziecko z zainteresowaniem będzie potrafiło zaangażować się w nieco dłuższą niż do tej pory zabawę z rodzicami. Doskonałym pomysłem takiej wspólnej aktywności jest zabawa plastikowymi klockami dla dzieci.
Na co zwracać uwagę przy wyborze klocków dla dzieci?
Klocki dla rocznego dziecka powinny być duże. Małe brzdące poznają świat nie tylko dotykając przedmioty, ale także wkładając je do buzi – duże klocki są dla nich bezpieczne, gdyż nie istnieje ryzyko ich połknięcia.
Ważne, aby można było je z łatwością ze sobą łączyć i rozdzielać, ponieważ maluch nie potrafi jeszcze włożyć tak dużo siły w spajanie ze sobą elementów układanki.
Dobrze zadbać również o to, aby miały ciekawe kolory, które przypadną go gustu maluszkowi. W ofercie Smily Play znajdziemy także klocki z naklejkami w kształcie zwierzątek, które można samodzielnie (lub z pomocą rodziców) przymocować. Dzięki takiej personalizacji zabawka bez wątpienia znajdzie uznanie małych odkrywców.
Dlaczego klocki?
Do około 14 miesiąca życia dziecku trudno jest się skupić na wykonywaniu jednej czynności bądź obserwacji jednego obiektu. Z czasem się to jednak zmienia – zwłaszcza pod wpływem powtarzania precyzyjnych czynności, do których wykorzystuje się dopasowane do wieku dziecka zabawki. Często do zabawy wybierane są właśnie klocki, ponieważ budowanie konstrukcji ma duży wpływ na rozwój wyobraźni, a rosnąca sprawność ruchowa i nieustannie zaspakajana ciekawość świata sprawiają, że maluch w ramach zabawy rozwija swoje zdolności manualne i grafomotoryczne.
W jaki sposób klocki rozwijają roczne dziecko?
Coraz precyzyjniejsze i bardziej świadome ruchy paluszków rocznego dziecka sprawiają, że maluch uczy się trzymać w dłoni niewielkie przedmioty, wkładać je w inne i wyjmować, dopasowywać kształtami oraz kolorami, łączyć w większe grupy czy ustawiać na sobie. Poprzez wykonywanie tych czynności rozwija się mała motoryka dziecka i kształtują się zdolności manualne, dzięki którym za chwilę brzdąc będzie na przykład w stanie samodzielnie utrzymać w dłoni kredki, odpowiednio je naciskać i dzięki temu rozpocząć swoją przygodę z kolorowaniem czy rysowaniem.
Mój synek ma 13 mcy i uwiebia zabawy klockami i takimi typowymi do skladania, budowania, jak również takimi w różnych kształtach i rozmiarach 🙂
Córeczka bardzo lubi bawic sie klockami. Dzieci bawiac sie klockami wspomagaja swój rozwój
klocki wspaniale rozwijają dziecko we wszystkich sferach rozwojowych
oj tak klocki to super zabawas a czym większe dziecko tym lepsze zabawy. Z synem budujemy już zamki a córka rozwala je z radością:)