Przejdź do treści
Zabawki zdalnie sterowane dla dzieci – odkrywanie świata poprzez zabawę

Zabawki zdalnie sterowane dla dzieci – odkrywanie świata poprzez zabawę

Zabawki zdalnie sterowane kojarzą się nam przede wszystkim ze skomplikowanymi samochodami, statkami czy samolotami; z zabawkami przeznaczonymi przede wszystkim dla starszych dzieci i ich rodziców. Jednak zabawki sterowane pilotem, czyli takie, które same jeżdżą lub się toczą, są skierowane także do maluchów od pierwszego roku życia. Nie służą one tylko zabawie, ale wpływają także na rozwój tak małych brzdąców. Można się nimi bawić w każdym domu, a wymagają jedynie użycia odpowiednich baterii. Kupując dziecku zdalnie sterowaną zabawkę, możemy być pewni, że będzie ona trafionym prezentem, który przez długi czas nie trafi na półkę lub do pudełka.

Jak działają pojazdy zdalnie sterowane dla dzieci?

Zabawki sterowane prostym pilotem lub za pomocą przycisków na korpusie są wymiarami dostosowane do rączek małego dziecka. Są też bardzo proste w obsłudze – posiadają duże klawisze, które reagują na dotyk. Maluch może więc uruchomić zabawkę, skierować ją w odpowiednią stronę czy zatrzymać, dzięki czemu jest mobilizowany do szukania właściwego przycisku i zdecydowanych ruchów rączką. To zasadniczo wpływa na rozwój jego sprawności manualnej. Zainteresowany ruchem zabawki, a także dźwiękami czy światełkami maluch będzie chętnie podążał za sterowanym przez siebie pojazdem, co zmotywuje go do pełzania, a następnie raczkowania, wstawania i robienia kolejnych kroków.

Jeśli w domu posiadamy przynajmniej dwie różne zabawki zdalnie sterowane, dzieci mogą urządzać wyścigi, konkurować ze sobą, mogą też klockami wyznaczać drogę, po której pojazdy czy zdalnie sterowane zwierzątka będą się poruszać. Taka zabawa to nie tylko ogromna frajda, ale również nauka współzawodnictwa, w tym przegrywania i wygrywania (więcej o grach zespołowych przeczytasz tutaj). To także aktywne i niezwykle skuteczne rozbudzanie wyobraźni i kreatywności, myślenia przestrzennego oraz lekcja przewidywania skutków swoich wyborów.

Zdalnie sterowane zabawki dla najmłodszych marki Smily Play wydają przyjemne dla ucha dźwięki i komunikaty, używają też sygnałów świetlnych. Tego typu zabawki aktywizujące i pojazdy mają też żywe i kontrastujące kolory, które przykuwają wzrok malucha. Kiedy dziecko dotyka odpowiednich przycisków, słyszy melodie lub zabawne wierszyki, które z czasem zaczyna powtarzać. Mówienie tego samego co zabawka ćwiczy buzię i wpływa pozytywnie na rozwój mowy u małych dzieci.

Kiedy można kupować zabawki zdalnie sterowane?

Dostępne w ofercie Smily Play zwierzątka i samochody zdalnie sterowane są przeznaczone dla dzieci już od pierwszego roku życia. Co ważne, chętnie bawią się nimi zarówno chłopcy, jak i dziewczynki.

Zabawki i piloty wykonane są z atestowanych materiałów, nietoksycznych, odpornych na złamania, a baterie ukryte są pod zamykaną klapką, do której małe dziecko nie ma dostępu. Sterowane zabawki dla maluchów mają obłe kształty i nie posiadają żadnych elementów, które smyk może wziąć do buzi i połknąć.

Proste w obsłudze piloty dostosowane są do rozmiarów i umiejętności rączek małego dziecka, dlatego zabawa jest wielką frajdą i przygodą.

Komentarze

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł:

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone *

Naciskając przycisk "Skomentuj" akceptujesz Regulamin serwisu.

Polecamy do przeczytania

Rozwój inteligencji emocjonalnej dzieci