Szukaj
Pomagamy
Pomagamy
Fundacja Dzieciom

Strefa rodzica

Wszystkie artykuły

Zabawki, które pokochają mali fani motoryzacji

auta Go Go

Twoje dziecko uwielbia bawić się samochodami, samolotami czy motocyklami? Z klocków najchętniej buduje parkingi, lotniska czy tory? Zobacz, jakie zabawki pomogą mu rozwijać jego zainteresowania – a przy okazji zdobywać nowe, cenne umiejętności.

Seria „Go! Go!” od Smily Play

Każdy mały miłośnik motoryzacji doskonale zdaje sobie sprawę, że do dobre zabawy potrzebne są nie tylko odpowiednie pojazdy, ale też całe dodatkowe zaplecze. Jak bowiem ruszyć w podroż samochodem bez tankowania na stacji paliw, czy też jak zaparkować przy galerii handlowej, gdy w pobliżu brak parkingu? Właśnie z myślą o nich Smily Play stworzyło serię „Go! Go!”, w skład której wchodzą mówiące pojazdy (samochody, samoloty), a także zestawy torów czy parkingów na specjalnych matach. Seria łączy ciekawe efekty dźwiękowe i świetlne ze wspieraniem kreatywności oraz zdolności manualnych; maluch nie tylko kreuje swój własny świat, ale też układa z klocków tor wyścigowy lub lotnisko.

Pojazdy zdalnie sterowane

Sterowanie pojazdami za pomocą pilota czy specjalnej kierownicy to ogromne emocje i mnóstwo dobrej zabawy! Nie zapominajmy jednak, że to zarazem doskonały trening zdolności manualnych, koordynacji wzrokowo-ruchowej, orientacji przestrzennej oraz skupienia. Pamiętajmy, że w przypadku najmłodszych dzieci sterowanie pojazdem nie powinno być zbytnio skomplikowane; zabawa będzie jeszcze bardziej atrakcyjna, jeśli pojazd będzie wydawał różne dźwięki lub migał światłami.

Maty podłogowe

Któż z nas nie marzył jako dziecko o kolorowej wykładzinie pełnej poplątanych dróg, po których mogłoby mknąć zabawkowe auto? Na rynku znajdziemy szeroki wybór wysokiej jakości mat podłogowych, które umożliwią spełnienie takiego dziecięcego marzenia. W ofercie Smily Play mamy np. matę przedstawiającą ulice miasta, z mostami, stacjami paliw, sklepami i wieloma innymi atrakcjami. Zabawa na takiej macie to świetna rozrywka i trening kreatywności.