Przejdź do treści
Rozwijaj pasje wokalne swojego dziecka z mikrofonem dla dzieci

Rozwijaj pasje wokalne swojego dziecka z mikrofonem dla dzieci

Mikrofon dla dzieci to zabawka, dzięki której maluch może zainteresować się nie tylko śpiewem, ale ogólnie muzyką. Nie od dziś wiadomo, że dzieci poprzez zabawę uczą się najszybciej, rozwijają także wiele swoich talentów. Najczęściej jednak rodzice namawiają swoje pociechy do uprawiania sportu czy rysowania, przekonani, że śpiewanie i granie na instrumentach to zajęcie dla osób z perfekcyjnym słuchem. Tymczasem nawet wygrywanie prostych melodii czy nucenie piosenek przynosi maluchom wiele satysfakcji, a pierwsze próby przed mikrofonem mogą być wstępem do fascynacji śpiewem.

Dodaj skrzydeł małemu wokaliście

Nawet najmłodsze dzieci mają wiele styczności z muzyką. Wsłuchują się w odgłosy przyrody: świergot ptaków, kumkanie żab, szum wiatru czy cykanie świerszczy. Szybko uczą się wystukiwania rytmu i śpiewania prostych piosenek. Nie trzeba mieć muzycznego wykształcenia ani znakomitego słuchu, by bawić się w muzykowanie ze swoimi dziećmi.

Śpiewające dziecko stymuluje rozwój mowy, poprawia swoją pamięć, koncentrację, kształtuje gust muzyczny, a nawet uczy się wyrażania swoich emocji. Zabawy ruchowe z dźwiękiem, takie jak klaskanie, kołysanie się i tańczenie, poprawiają koordynację ruchową oraz utrzymywanie równowagi, wzmacniają wszystkie mięśnie i angażują wiele zmysłów. Taniec i śpiew wpływają więc pozytywnie nie tylko na całe ciało, ale też umysł maluszka.

Zabawy z  mikrofonem dla dzieci

Z myślą o małych śpiewakach powstały zabawki, które mają na celu zachęcenie dzieci w różnym wieku do śpiewania. Wiele z nich to proste, ale jak najbardziej wydające czyste dźwięki instrumenty dostosowane do rozmiarów rączek dziecka, takie jak: fortepiany, skrzypce czy saksofony. Więcej o zabawkach muzycznych przeczytasz tutaj.

Jeśli jednak pociecha przede wszystkim lubi śpiewać, może do woli rozwijać swoje zdolności wokalne za pomocą mikrofonu dla dzieci. W sprzedaży znajdziemy różne zestawy do śpiewania – zarówno same mikrofony z wbudowanym głośnikiem, który odtwarza melodię i wzmacnia głos dziecka, jak i mikrofon ze statywem. W zaawansowanych modelach istnieje  możliwość podłączenia odtwarzacza MP3 lub telefonu z piosenkami. Mikrofon ze statywem dla dzieci nie tylko przypomina klasyczny zestaw gwiazdy pop, ale także ma dodatkowe funkcje w postaci nożnych przycisków. Dziecko może śpiewać i jednocześnie włączać dodatkowe dźwięki i efekty świetlne, dzięki którym poczuje się jak prawdziwa gwiazda estrady. Mikrofon na statywie dla dzieci ma regulowaną wysokość, dlatego idealnie dopasujemy go do wzrostu brzdąca zarówno w wieku przedszkolnym, jak i szkolnym. Kolorystyka mikrofonu dziecięcego powala na sprawieniu zabawki i chłopcu, i dziewczynce.

Mikrofon może być także mniejszą zabawką, którą maluch zabierze ze sobą w podróż, na podwórko czy do przedszkola. Mikrofon bezprzewodowy dla dzieci wzmacnia dźwięk, ma efekty świetlne, może także wygrywać melodie albo gromkie oklaski. Maluch może bawić się w znaną gwiazdę lub śpiewać w pokoju, z dala od widzów – zawsze jednak będzie miał zabawkę, która pozwoli przełamać mu nieśmiałość, wzmocni poczucie własnej wartości i umuzykalni.

Gramy i śpiewamy!

Pierwsze eksperymenty muzyczne wiążą się także z wygrywaniem prostych melodii. Kiedy maluch oprócz śpiewania interesuje się także grą, można mu sprezentować pianinko z mikrofonem. Pianino ma niewielkie wymiary, kilka klawiszy przypominających tradycyjne, znane z prawdziwych instrumentów oraz dodatkowe, które po naciśnięciu wydają różne dźwięki i wygrywają melodie. Mały właściciel pianina z mikrofonem do śpiewania dla dzieci może sam odegrać prostą piosenkę lub improwizować, jednocześnie nucąc .

Zalety zabawek muzycznych

Wszelkie muzyczne zabawki – czy to instrument, czy mikrofon dla dzieci – są lekkie, wykonane z trwałych i kolorowych materiałów oraz zasilane zwykłymi bateriami. Są podobne do klasycznych, „dorosłych” wersji, ale idealnie dopasowane do wzrostu dziecka i jego pasji. Zanim maluch sięgnie po tradycyjny mikrofon albo kosztowny instrument, warto, by ćwiczył na czymś, co jest dostosowane do jego wieku i umiejętności. A bardzo możliwe, że z czasem zabawa przerodzi się w prawdziwą pasję! Zabawki muzyczne, w tym mikrofony, można znaleźć w asortymencie Smily Play.

Wszystkie zabawki, które zachęcają dzieci do grania i śpiewu, mają bardzo pozytywny wpływ zarówno na dzieci, jak i na rodziców. Maluchom pozwalają na wyrażanie siebie oraz na kształtowanie muzycznego słuchu i gustu, a rodzicom na wychwycenie pierwszych oznak talentu dziecka, który z czasem można rozwijać na zajęciach dodatkowych, np. w szkole muzycznej. Instrumenty i mikrofony dla dzieci mogą też stać się elementem wspólnej, rodzinnej zabawy. Granie, śpiewanie, słuchanie ulubionych utworów scala rodzinę i może być dla wszystkich domowników przyjemną formą spędzania czasu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł:

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone *

Naciskając przycisk "Skomentuj" akceptujesz Regulamin serwisu.

Polecamy do przeczytania