Przejdź do treści
Jaki instrument wybrać dla dziecka?

Jaki instrument wybrać dla dziecka?

Dzieci jeszcze w brzuchu mamy żywo reagują na skoczne i głośne dźwięki, zaś przy łagodnych melodiach uspokajają się i często usypiają. Kiedy maluszek przychodzi już na świat również różnego rodzaju melodie mu towarzyszą w postaci kołysanek, melodii z grających zabawek. Kiedy dziecko staje się bardziej aktywne rodzice często się zastanawiają jaki instrument wybrać dla swojej pociechy, by mogło dalej rozwijać się w świecie muzyki. Na rynku znajdziemy wiele zabawek muzycznych dla dzieci, które pozwolą maluszkom poczuć się jak prawdziwy muzyk. Często pierwszym instrumentem jaki się pojawia w domu jest pianinko, pewnie wielu rodziców marzy o karierze wielkiego wirtuoza dla swojego dziecka. I tak pianinko poza pobudzaniem zmysłu słuchu, doskonale stymuluje zmysł dotyku, ćwiczy koordynację oko-ręka ora motorykę małą, co w przyszłości przekłada się na rozwój zdolności manualnych i naukę pisania.

Innym instrumentem, który często pojawia się w domu jest gitara, klasyczna, elektryczna z dużą liczbą przycisków lub z klawiszami. Taka zabawa świetnie stymuluje zdolności manualne dzieci, rozwija logiczne myślenie ale daje też możliwość większej ekspresji scenicznej oraz pozawala dzieciom na większą kreatywność.

Kolejnym i jednym z najgłośniejszych instrumentów jakie możemy podarować maluszkowi jest perkusja, wręcz uwielbiana przez dzieci, bo wystarczy w nią uderzyć, a słychać od razu donośny dźwięk. To idealny instrument dla tych dzieci, które „roznosi” energia, ale poza możliwością rozładowania, granie na perkusji jest bardzo cenne dla rozwoju dzieci, ponieważ wpływa na rozwój koordynacji oko-ręka oraz wszystkich kończyn, uczy logicznego i sekwencyjnego myślenia, jak również pokazuje i uczy maluszki, co to jest rytm, przy okazji dając możliwość twórczego grania, rozwijając tym samym kreatywność.

Instrumentem, który również zwraca uwagę dzieci są skrzypce, które pozwalają się dziecku skupić wyłącznie na dźwiękach, które się z nich wydobywają, przez co świetnie rozwijają słuch, a dziecko można powiedzieć, że odbiera muzykę całym sobą. Dodatkowo, skrzypce pomagają dzieciom nauczyć się grać melodyjnie, a smyczek w prawej dłoni uczy koordynacji oko ręka, skupienia i koncentracji uwagi. Wielu nauczycieli muzyki uważa się nauka gry na instrumentach smyczkowych jest podstawą do grania na większości innych instrumentów.

Komentarze

Dodaj komentarz
Ewelina Pikula

Dla mojej córeczki najlepsze są cymbałki. Uwielbia na nich grać.i coraz lepiej jej to wychodzi.

Emilia Aszkielaniec

Mikrofon z podkładem muzycznym jest wspaniałą zabawką zachęcająca do muzykowania a do tego gra na gitarze czy perkusji bardzo uatrakcyjnia występy dzieci.

Anna Bier

Instrumenty są bardzo lubiane przez moje dzieci. Najczęściej korzystają z gitary i mikrofonu. Super zabawą jest zespół muzyczny. Wykorzystujemy wtedy wszystkie instrumenty jakie mamy w domu, tworzymy też własne.

Katarzyna Woźniak-Gdak

Smily Play -Będę perkusistą wybrałabym dla mojego dwulatka. Dziecko w tym wieku lubi stukać i grać. Duże kolorowe przyciski zachęcają do zabawy o pałeczki uczą dziecko precyzji i rozwijają motorykę.

Asia Kuliczkowska

Mój synek jeszcze jest za mały, ale jak już usiądzie to kupię mu perkusję

Aleksandra Zając

Mysle ze dla mojego syna najlepszy bedzie perkusja. On uwielbia uderzac we wszystko. Ostatnio nawet zastanawialam sie czy mu nie kupic.

Magdalena Seweryn

mi bardzo podoba się Keyboard i fortepian ale dla starszego dziecka, maluszek powinien rozpocząc przygodę od cymbałek. W ten sposób zacznie rozróżniać dzwięki i tonację.

Dorota Świętek

uwielbiam gitarę więc może syn również będzie mieć zamiłowanie ale na początek coś mniejszego cymbałki lub bębenek

Ania Gondek

W pierwszym okresie życia maluch zazwyczaj używa wszystkich zabawek w podobny sposób. Ogląda je z każdej strony, przekłada z jednej ręki do drugiej, ściska, tarmosi i próbuje, jak smakują. Dla mnie najlepsze są zabawki którymi dziecko będzie się bawić długi czas. Odkrywam ostatnio że mój 5 letni syn z radością bawi się rzeczami córki która ma 5 miesięcy. Radość przeogromna dla niego a do tej pory te rzeczy były schowane bo są dla maluchów. Cymbałki są dla mnie numerem jeden ponad-czasowe

Skomentuj artykuł:

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone *

Naciskając przycisk "Skomentuj" akceptujesz Regulamin serwisu.

Polecamy do przeczytania

Niemowlę, a nauka relacji społecznych