Przejdź do treści
Wspomaganie prawidłowego rozwoju dziecka dzięki stolikowi edukacyjnemu

Wspomaganie prawidłowego rozwoju dziecka dzięki stolikowi edukacyjnemu

Małe dziecko przez cały czas się uczy. Poznaje zapachy, kolory, dźwięki, rozwija zmysły i zdolności manualne. To dlatego rodzice otaczają swoje potomstwo zabawkami, które łączą w sobie właściwości edukacyjne i rozrywkowe. Jedną z zabawek, których nie może zabraknąć w pokoju maluszka, jest stolik edukacyjny.

Jak wybrać idealny stolik edukacyjny?

Interaktywny stolik należy do grupy popularnych zabawek edukacyjnych, które mają za zadanie pobudzić dziecko intelektualnie, rozwinąć jego kreatywność, wzmocnić umiejętności manualne i korzystnie wpłynąć na zmysł wzroku, dotyku, słuchu czy równowagi. Stoliczek edukacyjny został skonstruowany w taki sposób, by dziecko, grając i bawiąc się, poznawało kształty i kolory, mogło nauczyć się rozróżniać odgłosy zwierząt, poznawać literki czy cyferki, a przy tym świetnie się bawić i spędzać czas w aktywnie rozwojowy sposób.

Pierwszą rzeczą, na którą powinien zwrócić uwagę rodzic lub krewny maluszka podczas wyboru stolika edukacyjnego dla dzieci, powinno być bezpieczeństwo zabawki.

Powinien być on także dobrej jakości, to znaczy być wykonany z trwałych materiałów bez ostrych krawędzi i bez małych, zbyt łatwo odpadających elementów, które mogą zostać połknięte przez malca.

Warto też zwrócić uwagę na to, w jakim wieku jest maluch, dla którego stolik będzie przeznaczony. Im dziecko starsze, tym jego potrzeby edukacyjne wzrastają, a i sam rozmiar stolika musi być dostosowany do wzrostu dziecka. Warto zastanowić się nad modelem, który “rośnie” razem z dzieckiem. Gdy maluch ma dopiero roczek, stolik interaktywny Smily Play można położyć na podłogowej macie, a z czasem zamontować w nim stabilne nóżki.

Sam stolik nie może być zbyt ciężki, żeby nie stał się zagrożeniem dla dziecka, kiedy maluch wywróci zabawkę, ale też nie na tyle lekki, by był niestabilny. Warto też sprawdzić, czy można w nim wyłączyć lub wyciszyć dźwięki, zwłaszcza jeśli dziecko jest wrażliwe na wysokie tony.

Zalety stolika interaktywnego

Interaktywny stolik to niewątpliwie atrakcyjna zabawka edukacyjna dla dziecka od pierwszego roku życia i może być on świetnym pomysłem na prezent na pierwsze urodziny malca. Łączy zabawę z nauką dźwięków, rozpoznawania głosów zwierząt, kolorów lub rozróżniania liter. Niektóre modele mają nawet możliwość komunikowania się w dwóch językach.

Stolik edukacyjny rozbudza wyobraźnię i zachęca do rozwijania zdolności poznawczych. Wykonany jest w taki sposób, aby dziecko poznało różne faktury, materiały, kolory, by obcowało z wieloma dźwiękami i reagowało na świetlne sygnały. Maluch, naciskając na guziki i klawisze oraz przekręcając pokrętła, ćwiczy też sprawność swoich rączek.

Wady interaktywnych stolików

Wydawać by się mogło, że stolik interaktywny to zabawka idealna, jednak rodzice wskazują na jedną jego wadę – zajmuje sporo miejsca, zwłaszcza kiedy nie można go złożyć. Zabawki w rozmiarze XXL są jednak niezwykle ciekawe i dzieci, które zaczynają chodzić, chętnie się nimi bawią.

Stoliki edukacyjne, dostępne również w ofercie Smily Play, to zabawka, której zakup warto przemyśleć. Bez dwóch zdań zabawa grającym, śpiewającym, mówiącym i świecącym stolikiem przynosi dzieciom sporo satysfakcji i frajdy, a jego wszechstronne walory edukacyjne wpływają korzystanie na rozwój wszystkich zmysłów malucha. I chociaż żadna zabawka nie zastąpi radosnych i twórczych zabaw z mamą i tatą, to przyda się wtedy, kiedy maluch musi przez chwilę pobawić się samodzielnie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł:

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone *

Naciskając przycisk "Skomentuj" akceptujesz Regulamin serwisu.

Polecamy do przeczytania