Przejdź do treści
Wybierz prezenty pod choinkę dla dzieci razem ze Smily Play!

Wybierz prezenty pod choinkę dla dzieci razem ze Smily Play!

Boże Narodzenie z symboliczną choinką, dwunastoma potrawami i niezliczoną ilością podarunków to najwspanialsze rodzinne święta. Obchodzone są w wielu krajach na świecie i wszędzie powinny przynosić radość i szczęście. Maluchy z wypiekami na twarzy wyczekują pierwszej Gwiazdki i z przejęciem przyglądają się wielkim paczkom, w których kryją się (najczęściej) zabawki. Wybór prezentów pod choinkę dla dzieci nie zawsze jest jednak prosty. Asortyment jest ogromny! Jaki prezent wywoła uśmiech na twarzy maluszka?

Prezenty pod choinkę dla dzieci – na co zwracać uwagę?

Świąteczna gorączka zakupowa zaczyna się już w listopadzie, chociaż nie brakuje osób, które wybierają podarunki dopiero na początku grudnia czy nawet tuż przed samymi świętami. Wybierając prezenty pod choinkę dla dzieci, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na:

  • wiek maluszka,
  • jego zainteresowania (nie kupujmy brzdącowi samochodzika, jeśli zawsze odrzuca go na bok),
  • materiał, z jakiego jest wykonana zabawka,
  • precyzję wykończenia zabawki (czy nie posiada ostrych krawędzi, słabych szwów, wypadających nitek czy elementów, które dziecko mogłoby np. połknąć)
  • umieszczenie baterii – ważne, by smyk nie mógł ich wyjąć,
  • długość linki do ciągnięcia, jeśli zabawka taką posiada (nie powinna być dłuższa jak 22 cm),
  • głośność podarunku,
  • łatwość czyszczenia zabawki.

Prezent na święta dla niemowlaka

Prezenty na święta dla dzieci od 0 do 12 miesięcy to przede wszystkim szeroka gama maskotek, grzechotek czy kontrastowych książeczek. Prezent dla niemowlaka musi być przede wszystkim kolorowy, by maluszek dostrzegał go nie do końca jeszcze wykształconym zmysłem wzroku. Zabawka musi być także precyzyjnie wykonana, by niemowlak nie zakrztusił się żadnym wystającym czy luźnym elementem. Prezenty świąteczne dla niemowląt warto kupować od producenta, który posiada wszelkie atesty i korzysta z odpowiednich, przebadanych materiałów – mamy wówczas pewność, że są one w pełni bezpieczne.

Prezent pod choinkę dla 2-latka

Przeciętny dwulatek to dziecko kontaktowe, ciekawe świata i wesołe. Błyskawicznie się rozwija, wzmacnia swoje ciało i rozwija zdolności manualne nawet podczas wykonywania błahych czynności.

Dziecku w wieku dwóch lat warto podarować zabawkę, która będzie rozwijać jego słuch, uczyć logicznego myślenia, a także mobilizować do zabaw ruchowych. Mogą to więc być drewniane klocki, układanki lub puzzle wykonane z trwałych materiałów. Brzdąc powinien być także zachwycony prostymi instrumentami muzycznymi albo zabawkami aktywizującymi. Zabawki tego typu za pomocą dźwięków i kolorów pobudzają wyobraźnię i motywują umysł malucha do wysiłku, wyciągania wniosków czy nauki nowych słów. Prezentem na święta dla dwulatka od całej rodziny może być też jeździk-pchacz, który pomaga w utrzymaniu równowagi i stabilizuje dziecko podczas chodzenia.

Prezent pod choinkę dla 3-latka

Trzylatek to dziecko, które uczy się i bawi jednocześnie. Zabawki powinny więc przede wszystkim rozwijać jego koordynację ruchową, zdolność logicznego myślenia, a także uczyć różnych słów.

Warto pamiętać, że prezent na święta dla 3-latka powinien być wykonany z trwałych materiałów. Dziecko w tym wieku jest dosyć silne, a ciekawość podpowiada mu, że zabawkę można rozłożyć na mniejsze elementy.

Świetnym prezentem dla trzyletniego szkraba są klocki, z których będzie mógł układać przeróżne budowle, a następnie odgrywać w nich scenki za pomocą figurek. Pod choinką mogą znaleźć się też zabawki interaktywne, które mówią, śpiewają, używają dwóch języków, a także książeczki z obrazkami. Malcowi, który boi się kąpieli, można podarować kolorowe zabawki do wanny.

Prezent pod choinkę dla 4-latka

Czterolatek to już całkiem rozsądny maluch, który chodzi do przedszkola, zna wiele nazw zwierząt, literki, cyferki, lubi też naśladować dorosłych. Prezenty na święta dla dzieci czteroletnich mogą więc odwoływać się do tego, co maluchy obserwują w domu.

Warto zauważyć, że dzieci w tym wieku wyraźnie sięgają po zabawki skierowane konkretnie do ich płci. Jako prezent pod choinkę dla chłopca świetnie sprawdzi się zabawkowa elektronika (tablet, laptop, telefon) lub kierownica z przyciskami, by maluch mógł udawać kierującego autem rodzica. Z kolei gumowa czy pluszowa maskotka albo imitująca prawdziwego bobasa lalka to świetny podarunek dla dziewczynki. Ponieważ małe panny uwielbiają naśladować swoje mamy, chętnie zmieniają lalkom ubrania, karmią je butelkami lub wożą w wózkach.

Każdy czterolatek ucieszy się też z klocków albo z mini AGD: kuchenki, garnuszka czy innego sprzętu imitującego używane przez dorosłych sprzęty.

Komentarze

Dodaj komentarz
twój stary pijany

jak dla mnie moje dzieci sa zawsze pytane co chcoł dostac mają z tym trohe duzy dylemmat ale w koncu cos wymyśla gdy jeszcze nie potrafiły mowic dostawały cos uznajmy z łapanki ale zawsze cieszyly sie odpakowujac prezent wiec mi poradnik akórat sie nie przydał:)

Skomentuj artykuł:

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone *

Naciskając przycisk "Skomentuj" akceptujesz Regulamin serwisu.

Polecamy do przeczytania

Kiedy dziecko zaczyna raczkować?