Przejdź do treści
Przegląd zabawek Smily Play do samodzielnej zabawy dziecka

Przegląd zabawek Smily Play do samodzielnej zabawy dziecka

Chociaż małe dzieci nigdy nie mogą zostać same bez opieki, to rodzice – niekiedy z uporem maniaka – poszukują zabawek, które zmotywują malucha do samodzielnego spędzania czasu (ale pod ich czujnym okiem!). Samodzielna zabawa dziecka nie tylko pomaga rodzicom nieco odsapnąć od bezustannego opiekowania się maluchem. To również okazja do przygotowania posiłku, wyjścia do toalety czy porozmawiania przez telefon. Kiedy brzdąc bawi się sam, rodzice mogą pogodzić obowiązki zawodowe z opieką nad dzieckiem. Na szczęście Smily Play oferuje zabawki, które tak absorbują dzieci, że te potrafią bawić się nimi godzinami! Zobacz nasze propozycje.

Maty edukacyjne i taneczne

To zabawki, które przede wszystkim wspomagają rozwój fizyczny dziecka. Mata dla niemowlaka to miękka powierzchnia, na której kładzie się smyka. Dzięki różnym zawieszkom, przypinkom, wstążkom czy lusterkom dziecko jest zmotywowane do obracania się, podnoszenia główki, wyciągania rączek do przedmiotów. Czasami potrafi leżeć długo, zanim zabawa się mu znudzi.

Z kolei maty do tańczenia to zabawki dla chodzących już dzieci. Mata taneczna wydaje dźwięki, doskonaląc tym samym słuch, poprawia motorykę dużą i poczucie rytmu.

Zabawki elektroniczne

Elektroniczne zabawki to przede wszystkim laptopy, tablety czy smartfony. Jednak bez obaw – one tylko przypominają prawdziwe urządzenia, ich funkcje są jednak w pełni edukacyjne. Tablet czy laptop edukacyjny nie ma połączenia z Internetem, zasilany jest tradycyjnymi bateriami. Poręczny smartfon dla dzieci posiada np. funkcję nauki literek czy rozpoznawania odgłosów zwierząt, przydaje się na spacerach, podczas podróży czy w kolejce do lekarza. Równie istotne jest to, że dziecko może zająć się taką zabawką samodzielnie i poczuć się jak prawdziwy dorosły!

Klocki edukacyjne dla dzieci

Klocki to jedna z najstarszych i najbardziej znanych zabawek. Rozwijają dziecięcą wyobraźnię, sprawność paluszków i koordynację wzrokowo-ruchową. Niektóre mają różnorodne faktury, kształty, a nawet przyciski, więc wydają dźwięki albo świecą. Klocki edukacyjne to zabawa, która może pochłonąć dziecko na długie godziny.

Kolejki drewniane dla dzieci

Kolejki drewniane uwielbiane są zarówno przez niemowlęta, przedszkolaki, uczniów, jak i ich rodziców. Niezwykle trwałe, wykonane z ekologicznego materiału ciuchcie, lokomotywy, wagony czy tory umożliwiają wielogodzinną zabawę pociechom, a rodzicom zapewniają frajdę płynącą z chwili dla siebie.

Układanki dla dzieci i puzzle

Układanki i puzzle dla najmłodszych to proste zabawki, które mają jednak olbrzymie znaczenie dla rozwoju maluchów. Ćwiczą m.in. spostrzegawczość, koordynację ręka-oko, a także uczą cierpliwości i kształtują połączenia między półkulami mózgowymi. Dzieci, które wiele czasu spędzają na zabawie układankami i na łączeniu puzzli, świetnie rozwijają się umysłowo, a do tego miło spędzają czas.

Lalki dla dzieci

Gumowe, plastikowe, szmaciane – lalki to ukochane zabawki niemowląt i przedszkolaków; głównie dziewczynek, ale również – chociaż rzadziej – chłopców. Lalki dla dzieci uczą empatii i troski, dzięki nim maluszki mogą naśladować rodziców poprzez zabawę w odgrywanie ról. Zabawa lalkami ma więc niezwykłe znaczenie dla przyszłej postawy społecznej dziecka! Dodatkowo koją zmartwienia i troski, pomagają również smykowi zasnąć.

Gdy o lalkach mowa, zabawką, która pozwoli na samodzielną zabawę dziecka, jest również domek dla lalek. Brzdąc może umeblować go według własnego gustu i odgrywać w nim scenki zainspirowane życiem rodzinnym.

Zabawki AGD dla dzieci

Dzieci bardzo chętnie naśladują dorosłych. Kiedy rodzic przygotowuje obiad, maluch może robić to samo na swojej kuchence-zabawce. Czy gotowanie posiłku dla całej rodziny nie byłoby o niebo łatwiejsze? Inne ciekawe zabawki AGD dla dzieci to np. toster, piekarnik czy garnuszek.

Instrumenty muzyczne dla dzieci

Chociaż wielu rodziców nie przepada za hałasem, to jednak instrumenty muzyczne dla dzieci bardzo wspierają ich rozwój (chociażby słuchu), a także rozwijają miłość do muzyki i ćwiczą rytm malucha. Pianino albo gitara dla dzieci pozwalają na osłuchanie się z dźwiękami i próby wykonania własnych melodii. Ich dźwięki są miłe dla ucha i można regulować ich głośność. Jeśli chcemy, żeby maluch rozwijał swoje talenty, instrument muzyczny będzie idealnym rozwiązaniem.

Zabawki zdalnie sterowane

Wspomagają sprawność manualną dziecka, stymulują wzrok i słuch, zachęcają do raczkowania i chodzenia, a do tego świetnie bawią (także rodziców)! Zabawki zdalnie sterowane to proste urządzenia, które dziecko może wprawiać w ruch za pomocą specjalnego pilota. Przy okazji grają, świecą, uczą literek, są trwałe i bezpieczne – nawet dla niemowląt.

Komentarze

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł:

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone *

Naciskając przycisk "Skomentuj" akceptujesz Regulamin serwisu.

Polecamy do przeczytania