Przejdź do treści
Czego uczy zestaw majsterkowicza dla dzieci?

Czego uczy zestaw majsterkowicza dla dzieci?

Zestaw majsterkowicza dla dzieci to świetny pomysł na prezent dla brzdąca powyżej 3 roku życia. Przedszkolaki niezwykle chętnie naśladują dorosłych ze swojego otoczenia: ojców, dziadków, wujków, mamy czy babcie. Bardzo często bawią się w dom: gotują, pielęgnują misie i lale czy też właśnie majsterkują. Warsztat zabawkowy, pełen plastikowych lub drewnianych narzędzi dla dzieci, pobudzi wyobraźnię, trzymając jednocześnie z dala od prawdziwych, często niebezpiecznych dla maluszków narzędzi.

Zestaw majsterkowicza dla dzieci – zalety

Warsztat drewniany z narzędziami dla dzieci może zawierać młotki, śrubokręty, klucze i inne przedmioty, którymi dziecko może przykręcać wkręty, wbijać lub wykręcać gwoździe. Podczas zabawy maluch dowie się m.in. o tym, w którą stronę należy kręcić śruby, jak posługiwać się kluczem nastawnym czy w jaki sposób trzymać gwoździe, by nie zrobić sobie krzywdy młotkiem.

Zestaw majsterkowicza dla dzieci smyk może wykorzystać podczas zabawy z rówieśnikami. To także wspaniały sposób na spędzenie czasu z tatą, dziadkiem czy inną osobą, która w domu zajmuje się naprawami i majsterkowaniem. Opiekun dokładnie wytłumaczy jak należy coś wykonywać, na co uważać, czego robić nie wolno pod żadnym pozorem. Brzdąc może także towarzyszyć bliskiej osobie, gdy ta coś faktycznie naprawia, naśladując jej poczynania.

Dla wielu dzieci jest to też pierwszy krok ku wspaniałemu hobby, jakim jest budowanie lub naprawianie prawdziwych sprzętów. Zabawki do majsterkowania dla dzieci:

  • doskonale rozwijają umiejętności manualne,
  • wpływają pozytywnie na zręczność małych rączek,
  • pobudzają wyobraźnię przestrzenną dziecka,
  • rozwijają inteligencję oraz kreatywność,
  • uczą skupienia uwagi na jednej czynności.

Ponadto zestaw do majsterkowania dla dzieci może być świetnym uzupełnieniem klocków, tradycyjnych układanek i innych pomysłowych zabawek ogólnorozwojowych.

Drewniane narzędzia dla dzieci od Smily Play

Narzędzia drewniane dla dzieci od Smily Play są mniejsze niż te prawdziwe, muszą być w końcu dostosowane do wymiarów i możliwości manualnych małego szkraba. Co więcej, są dużo lżejsze od „dorosłych” odpowiedników i jednocześnie skonstruowane w taki sposób, że skrzynka narzędziowa jest obiektem służącym do skręcania i rozkręcania na mniejsze elementy. Mały majsterkowicz dla dzieci powyżej trzeciego roku życia jest starannie wykonany z atestowanych materiałów. Rodzice nie muszą się więc obawiać, że dziecko zrobi sobie krzywdę zabawką.

Zestaw do majsterkowania dla chłopców czy dziewczynek?

Po zabawki do majsterkowania sięgają przede wszystkim chłopcy. Nie jest to niczym dziwnym – w bajkach, które są do nich skierowane, często pojawiają się motywy naprawiania czy budowania (rzadziej zdarza się to w programach przeznaczonych dla dziewczynek). Bohaterowie posługują się więc wiertarkami, młotkami, wkrętami, a dzieci chcą te zachowania naśladować.

Jednak zestaw majsterkowicza dla dzieci to zabawka przeznaczona zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Małe panny także obserwują swoje mamy lub tatusiów, którzy w domu coś przebudowują lub naprawiają. Dlatego z równą chęcią budują, skręcają i tworzą.

Zabawki dla przedszkolaków w postaci narzędzi do majsterkowania to świetny pomysł na prezent dla dziecka na każdą okazję!

Komentarze

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł:

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone *

Naciskając przycisk "Skomentuj" akceptujesz Regulamin serwisu.

Polecamy do przeczytania