Przejdź do treści
Muzyka w świecie malucha – jak wspierać kształtowanie słuchu u dziecka?

Muzyka w świecie malucha – jak wspierać kształtowanie słuchu u dziecka?

Muzyka ma niezwykle dobry wpływ na dziecko: pomaga mu radzić sobie ze stresem, wycisza, uspokaja, nawet pomaga zasnąć. Co więcej, może stać się prawdziwą pasją na całe życie. Za pomocą odpowiednich zabawek muzycznych możemy zachęcić dziecko do muzykowania, a jednocześnie wspierać rozwój jego słuchu oraz poczucie rytmu.

Muzyczne instrumenty dla dzieci

Kilkulatek nie zawsze jest gotowy, aby grać na prawdziwych, „dorosłych” instrumentach. Świetnym wstępem do ewentualnej dalszej nauki (albo tylko wyśmienitą i rozwijającą zabawą) będzie gra na interaktywnych instrumentach-zabawkach.

W ofercie Smily Play znajdziemy m.in. grające pianinka oraz gitary, które nie tylko odtwarzają pojedyncze dźwięki, ale także posiadają wiele efektów dodatkowych. Maluch może więc wybierać spośród wielu ciekawych funkcji, takich jak wygrywanie różnych rytmów lub melodii, naśladowanie dźwięku cymbałek lub nawet odgłosów zwierząt. Niektóre zabawki muzyczne posiadają np. misia poruszającego się w rytm granej melodii bądź opcję nagrywania i późniejszego odtwarzania dźwięku.

Zestaw dla małej gwiazdy

Twoja pociecha marzy o wydaniu własnego albumu i zna na pamięć wszystkie piosenki z bieżących list przebojów? Z pewnością ucieszy się z mikrofonu-zabawki, który posiada wiele atrakcyjnych funkcji. Może on posłużyć np. do wzmacniania głosu małego wokalisty (zupełnie jak tradycyjny mikrofon!).

Z pomocą niektórych modeli mikrofonu dla dzieci możemy również odtworzyć różne melodie i zyskać podkład dźwiękowy, możemy też nagrywać i odtwarzać dźwięki. Nasza gwiazda może także odtworzyć oklaski, jeśli akurat zdarzyło jej się śpiewać w samotności.

Interaktywna mata muzyczna

Ciekawym sposobem na zainteresowanie dziecka muzyką i kształtowanie jego słuchu muzycznego oraz poczucia rytmu jest zakupienie specjalnej maty muzycznej. Taka zabawka posiada wiele interaktywnych funkcji, jak chociażby „mini pianinko”, odgrywanie różnych melodii lub odtwarzanie odgłosów zwierząt.

Mata do tańczenia od Smily Play posiada dodatkowo dwa inne tryby (oprócz muzycznego) – może służyć też do nauki literek oraz cyfr, a także do nauki języka angielskiego.

Komentarze

Dodaj komentarz
Ewelina Pikula

Moja córeczka zaczyna chodzić i świetnym rozwiazaniem dla niej jest mata muzyczna. Świetnie sie na niej bawi

Daria Szalach

Słuch muzyczny jest ważny mój syn uwielbia tańczyć gdy tylko zagra muzyka

Anna Bier

Polecamy matę, to połączenie muzyki i ruchu w jednym. Trzeba oferować dzieciom różne zabawki i obserwować w czym odnajduje się najlepiej. Muzyka rozwija i faktycznie może być pasją na całe życie. Pasja w życiu jest bardzo ważna.

Skomentuj artykuł:

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone *

Naciskając przycisk "Skomentuj" akceptujesz Regulamin serwisu.

Polecamy do przeczytania