Przejdź do treści
Kostka edukacyjna dla dzieci – znakomity prezent dla najmłodszych

Kostka edukacyjna dla dzieci – znakomity prezent dla najmłodszych

Kostka edukacyjna dla dzieci to zabawka uwielbiana zarówno przez najmłodszych, jak i ich rodziców. Zabawki tego typu różnią się między sobą rodzajem użytego przez producenta tworzywa (drewno, plastik, materiał), a tym samym dostosowaniem do wieku malca. Posiadają różne funkcje, niektóre wydają ciekawe dźwięki lub świecą – oddziałują więc na zmysły. Plastikowy czy drewniany sześcian edukacyjny ma każdą ze ścian inną. Może się na niej znaleźć wiele różnych elementów, np. plastikowe lusterka, duże przyciski lub wypukłe guziczki, klocki na drucikach, koła zębate, liczydło czy sorter. Każde dziecko będzie zachwycone, bo taka kostka interaktywna przykuwa uwagę i daje wiele możliwości zabawy.

Zalety kostki manipulacyjnej dla dzieci

Kostka interaktywna dla dzieci ma przede wszystkim wartość edukacyjną i zabawa nią ma olbrzymie znaczenie dla rozwoju malutkich dzieci. Za sprawą swobodnej, ciekawej oraz zajmującej zabawy brzdące rozwijają m.in.:

  • motorykę małą, w tym odruch chwytania,
  • sensorykę (zmysły dotyku, słuchu, wzroku),
  • koordynację wzrokowo-ruchową,
  • logiczne myślenie,
  • umiejętność rozróżniania pierwszych kolorów, kształtów, a nawet dźwięków czy zwierząt,
  • cierpliwość i staranność.

Wybór kostki interaktywnej dla niemowlaka

Różnorodny wybór kostek edukacyjnych pozwoli na dobranie idealnej do wieku i poziomu rozwoju brzdąca.

Kostki manipulacyjne dla najmłodszych maluszków (do 18 roku życia) – wykonane są z tkanin o zróżnicowanej fakturze. Są nieskomplikowane, zdarza się, że posiadają również grzechotki i piszczałki wydające dźwięki lub proste sortery. Dzieci mogą je brać do buzi, ssać, gryźć, a nawet traktować jak przytulankę.

Kostka dla maluszka, które skończyło już 6 miesięcy, może być wykonana również z plastiku. Takie zabawki są barwne, mają ciekawe obrazki i bardziej rozbudowane funkcje. W przeciwieństwie do kostek wykonanych z materiału i drewna, mogą dodatkowo świecić czy wygrywać melodie, wpływając tym samym korzystnie na rozwój słuchu i mowy brzdąca.

Drewniana kostka edukacyjna dla dzieci

Zabawki drewniane mają bardzo długą historię, jednak nieprzerwanie są uwielbiane przez rodziców i ich pociechy. Doceniamy je za ekologiczność (są biodegradowalne i można je poddać recyklingowi), ponadczasowość oraz trwałość – może posłużyć nawet kilku pokoleniom. Ponadto są przyjemne w dotyku, ładnie pachną, są stabilne (umożliwiają więc przesuwanie części, które wymagają użycia większej siły).

Drewniana kostka edukacyjna będzie najodpowiedniejsza dla dzieci, które skończyły już pierwszy rok życia. Jest zazwyczaj najbardziej zaawansowana. Może posiadać elementy, których nie znajdzie się w dwóch wcześniej opisanych modelach, np. liczydło (które przyda się nawet wtedy, gdy dziecko pójdzie do szkoły) czy przeplatankę. Zabawy te zmuszają małe rączki to chwytania i precyzyjnego przesuwania niedużych elementów. Takie ćwiczenia są niezwykle korzystne i przygotowują szkraby do nauki samodzielnego jedzenia, ubierania się, a w przyszłości również pisania.

Drewnianą kostką edukacyjną dziecko może bawić się nawet do 4-5 roku życia. Chętnie wykorzystywane są przez pedagogów, psychologów i terapeutów, gdyż silnie stymulują rozwój dzieci.

Komentarze

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł:

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone *

Naciskając przycisk "Skomentuj" akceptujesz Regulamin serwisu.

Polecamy do przeczytania