Przejdź do treści
Zabawki interaktywne: jak wpływają na rozwój malucha?

Zabawki interaktywne: jak wpływają na rozwój malucha?

Zabawki interaktywne cieszą się ogromnym powodzeniem wśród maluchów. Mamy też dobrą wiadomość dla rodziców – są nie tylko atrakcyjne dla naszych pociech, ale również świetnie wspierają ich rozwój w różnych sferach. Dowiedz się, w jaki sposób interaktywne zabawki dla dzieci wpływają na umiejętności poznawcze, motoryczne czy manualne.

Książeczki interaktywne dla dzieci

Książeczka niemal zawsze jest doskonałym prezentem dla dziecka. A co dopiero książka interaktywna, która oprócz obrazków czy krótkich treści posiada również wiele stymulujących zmysły atrakcji! Ruchome elementy, które można przekręcać, wciskać czy przesuwać, świetnie ćwiczą zdolności manualne i koordynację wzrokowo-ruchową brzdąca. Żywe kolory i świecidełka stymulują zmysł wzroku, a melodie oraz odtwarzane dźwięki rozwijają zmysł słuchu. Dzięki różnorodnym fakturom elementów stymulowany jest także dotyk. Takie atrakcje zapewnią maluchowi książeczki interaktywne dostępne w ofercie Smily Play.

Maluch w świecie nowych technologii

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że dzieci – nawet te najmłodsze – uwielbiają gadżety elektroniczne. Dlatego warto sięgnąć po zabawki interaktywne przypominające wyglądem prawdziwy tablet, laptop czy smartfon. Dla przykładu – imitująca smartfon zabawka interaktywna od Smily Play posiada dotykowy ekran z ikonkami, których dotknięcie powoduje efekty świetlne oraz dźwiękowe. Z kolei tablet interaktywny działa w trybie muzycznym lub edukacyjnym, ucząc dziecko za pomocą światła i dźwięków kolorów, literek i cyfr. Więcej o elektronicznych zabawkach przeczytasz tutaj, tutaj i tutaj.

Interaktywne zabawki, które zachęcą do aktywności ruchowej

Jeśli chcesz zachęcić swojego malucha do intensywnego raczkowania lub ćwiczenia chodzenia, warto zainwestować w interaktywne, „uciekające” zabawki. Sympatyczny piesek oraz biedronka od Smily Play po przyciśnięciu odpowiedniego przycisku uciekają, a maluch z radością rusza ich śladem. Dodatkową atrakcją są efekty dźwiękowe. To świetny trening zdolności motorycznych, manualnych oraz poznawczych!

Komentarze

Dodaj komentarz
Paulina Kowalew

teraz coraz częściej się rozglądam za takimi zabawkami 🙂

Ewelina Pikula

Interaktywne zabawki bardzo pozytywnie wpływaja na rozwój dziecka

Magda Ba

Na rynku jest wiele zabawek, a prawie każda z nich to zabawka interaktywna. My także takie posiadamy, ale moja 10 m-czna córeczka uwielbia gdy po krótkiej zabawie nimi kulamy zwykłą piłeczką lub czytamy razem zwykłą książeczkę o zwierzątkach.

Magdalena Seweryn

zabawki interaktywne pobudzają dziecko do rozwoju i wspierają intelekt, słuch, myślenie, koncentrację

Anna Bier

Co my- rodzice byśmy zrobili bez zabawek interaktywnych � moje dzieci bardzo je lubią. 3 latka uwielbia mate na której może skakać, uczy się literek i cyferek. Czasami dzieci nie potrafią wymyslec sobie jakiejś konkretnej zabawy, zabawki interaktywne nasuwają im pewne pomysły i dają większe możliwości. Synek lubi piosenki śpiewane przez zabawki, raczy i uczy się nowych słówek.

Gosia Czajkowska

Wasze interaktywne zabawki przywróciły mnie o zawrót głowy. Udałam się na zakupy do hurtowni zabawek i cały dal był od 1-6 miesiąca interaktywnych zabawek waszej firmy i są po prostu cudowne. Siedziałam tam 2 godz bo chciałam je wszystkie przejrzeć no i nie mogłam się zdecydować. Każda była bardzo ciekawa rozbudowana przystosowana do małych rączek pobudzająca wszystkie zmysły 😉 wybór padł na świetną kostkę edukacyjną ponieważ oprócz super ceny była o wiele ciekawsza niż kostka znanej renomowanej firmy fi*********…do tego tez wzięłam trzy klocki edukacyjne z których się składa wieże i starsza córka tez je miała ale właśnie z fi******** i te są o niebo lepsze i ciekawsze.. juz teraz wiem ze jak zabawki to z waszej firmy tylko

Skomentuj artykuł:

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone *

Naciskając przycisk "Skomentuj" akceptujesz Regulamin serwisu.

Polecamy do przeczytania