Przejdź do treści
Zabawki interaktywne: jak wpływają na rozwój malucha?

Zabawki interaktywne: jak wpływają na rozwój malucha?

Zabawki interaktywne cieszą się ogromnym powodzeniem wśród maluchów. Mamy też dobrą wiadomość dla rodziców – są nie tylko atrakcyjne, ale również świetnie wspierają rozwój naszych pociech w różnych sferach. Zobacz, w jaki sposób wpływają na umiejętności poznawcze, motoryczne czy manualne.

Książeczki interaktywne

Nie od dziś wiadomo, że książeczka niemal zawsze jest doskonałym prezentem dla dziecka. A co dopiero książeczka interaktywna, która oprócz obrazków czy krótkich treści posiada również wiele stymulujących zmysły atrakcji. Ruchome elementy, które można przekręcać, wciskać czy przesuwać świetnie ćwiczą zdolności manualne i koordynację wzrokowo-ruchową. Żywe kolory i świecidełka stymulują zmysł wzroku; melodie oraz odtwarzane dźwięki rozwijają zmysł słuchu. Dzięki różnorodnym fakturom elementów stymulowany jest także dotyk. Takie atrakcje zapewnią maluchowi książeczki interaktywne od Smily Play np. „Poczytaj mi mamo” lub „Mówiąca książeczka edukacyjna”.

Maluch w świecie nowych technologii

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że dzieci – nawet te najmłodsze – uwielbiają gadżety elektroniczne. Dlatego warto sięgnąć po zabawki interaktywne przypominające wyglądem prawdziwy tablet czy smartfona. „Zabawka interaktywna Smartfon” od Smily Play posiada dotykowy ekran z ikonkami, których dotknięcie powoduje efekty świetlne oraz dźwiękowe. Z kolei „Edukacyjny Pad malucha” działa w trybie muzycznym lub edukacyjnym, za pomocą światła i dźwięków ucząc dziecko kolorów, literek i cyfr.

Zabawki, które zachęcą do aktywności ruchowej

Jeśli chcesz zachęcić swojego malucha do intensywnego raczkowania lub ćwiczenia chodzenia, warto zainwestować w interaktywne „uciekające” zabawki. Sympatyczny piesek oraz biedronka od Smily Play po przyciśnięciu odpowiedniego przycisku uciekają, a maluch z radością rusza ich śladem; dodatkową atrakcją są efekty dźwiękowe – to świetny trening zdolności motorycznych, manualnych oraz poznawczych.

Komentarze

Dodaj komentarz
Paulina Kowalew

teraz coraz częściej się rozglądam za takimi zabawkami 🙂

Ewelina Pikula

Interaktywne zabawki bardzo pozytywnie wpływaja na rozwój dziecka

Magda Ba

Na rynku jest wiele zabawek, a prawie każda z nich to zabawka interaktywna. My także takie posiadamy, ale moja 10 m-czna córeczka uwielbia gdy po krótkiej zabawie nimi kulamy zwykłą piłeczką lub czytamy razem zwykłą książeczkę o zwierzątkach.

Magdalena Seweryn

zabawki interaktywne pobudzają dziecko do rozwoju i wspierają intelekt, słuch, myślenie, koncentrację

Anna Bier

Co my- rodzice byśmy zrobili bez zabawek interaktywnych � moje dzieci bardzo je lubią. 3 latka uwielbia mate na której może skakać, uczy się literek i cyferek. Czasami dzieci nie potrafią wymyslec sobie jakiejś konkretnej zabawy, zabawki interaktywne nasuwają im pewne pomysły i dają większe możliwości. Synek lubi piosenki śpiewane przez zabawki, raczy i uczy się nowych słówek.

Gosia Czajkowska

Wasze interaktywne zabawki przywróciły mnie o zawrót głowy. Udałam się na zakupy do hurtowni zabawek i cały dal był od 1-6 miesiąca interaktywnych zabawek waszej firmy i są po prostu cudowne. Siedziałam tam 2 godz bo chciałam je wszystkie przejrzeć no i nie mogłam się zdecydować. Każda była bardzo ciekawa rozbudowana przystosowana do małych rączek pobudzająca wszystkie zmysły 😉 wybór padł na świetną kostkę edukacyjną ponieważ oprócz super ceny była o wiele ciekawsza niż kostka znanej renomowanej firmy fi*********…do tego tez wzięłam trzy klocki edukacyjne z których się składa wieże i starsza córka tez je miała ale właśnie z fi******** i te są o niebo lepsze i ciekawsze.. juz teraz wiem ze jak zabawki to z waszej firmy tylko

Skomentuj artykuł:

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone *

Naciskając przycisk "Skomentuj" akceptujesz Regulamin serwisu.

Polecamy do przeczytania

Niemowlę, a nauka relacji społecznych